Poznań Baroque – kolejne koncerty

Po koncertach orkiestry Kore oraz Michała Gondko w kościele oo. Jezuitów, organizatorzy zapraszają na dwa kolejne wydarzenia w ramach Poznań Baroque. W poznańskich kościołach zagrają Jesenka Balic Zunic i Corina Marti.

Jesenka Balic Zunic, Corina Marti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jesenka Balic Zunic, Corina Marti (źródło: materiały prasowe organizatora)

29 lipca w poznańskiej Farze wystąpi chorwacka wiolonczelistka i skrzypaczka – Jesenka Balic Zunic. Stoi ona na czele dwóch zespołów kameralnych: Musica Bellaria i Ensemble Cheron. Jest jedną z niewielu na świecie artystek grających na violoncello da spalla. Jesenka jest także członkinią orkiestry Kore. W Poznaniu zaprezentuje wybrane Suity wiolonczelowe Jana Sebastiana Bacha.

3 sierpnia wystąpi jedna z barwniejszych postaci bazylejskiego środowiska muzyki dawnej – Corina Marti. Wykłada w Schola Cantorum Basiliensis, a jednocześnie koncertuje i nagrywa, przede wszystkim z zespołem La Morra, którego jest współzałożycielką i współliderką. W Poznaniu zaprezentuje program zatytułowany Ki Koléch Arév, il dolce suono. Dwie Florencje – chrześcijańska i żydowska muzyka w późnośredniowiecznych Włoszech.

Poznań Baroque
Od 19 czerwca do 17 września 2017 roku
Jesenka Balic Zunic, 29 lipca, godz. 20.00, Fara, Kapitularz
Corina Marti, 3 sierpnia, godz. 20.00, Kościół pw. Wszystkich Świętych
Estrad Poznańska
Wstęp wolny

Dodaj komentarz