• 2017-07-28

Miuosh feat. Krzysztof Zalewski

Perseidy to szósty z kolei singiel promujący tegoroczne wydawnictwo Miuosha – POP. Utwór powstał  z gościnnym udziałem Krzysztofa Zalewskiego w remixie SΛVV. – Macieja Sawocha – współtwórcy takich zespołów jak Jóga czy Soxso.

Mioush i Krzysztof Zalewski (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Mioush i Krzysztof Zalewski (źródło: materiały prasowe wydawcy)

SΛVV. po udanej współpracy z Miuoshem i Katarzyną Nosowską przy utworze Tramwaje i Gwiazdy, bierze na warsztat utwór Perseidy. W nowej zremixowanej odsłonie podkład otrzymał mocniejsze brzmienie, a wokal Krzysztofa Zalewskiego nadał emocjonalnego tonu.

Krzysztof Zalewski jest muzykiem, kompozytorem, multiinstrumentalistą, tekściarzem. Uważany jest za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Obecnie promuje najnowszy album Złoto, zawierający takie przeboje jak Luka, Miłość Miłość czy Polsko. Za Złoto otrzymał 2 nominacje do Fryderyka 2017 i od wydania gra nieustannie koncerty entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność.

Miuosh, a właściwie Miłosz Borycki, urodził się w 1986 roku. Jest raperem, producentem, właścicielem wytwórni Fandango Records, reprezentuje śląski rap. W swoich tekstach często podkreśla przywiązanie do tego miejsca – przede wszystkim do Katowic. Na przestrzeni lat przeszedł niemałą metamorfozę. Od osoby związanej ze środowiskiem reggae, przez trueschoolowego rapera, po szeroko rozumianego artystę nagrywającego między innymi ze Smolikiem, Budką Suflera, Myslovitz.

Perseidy
Premiera: 25 lipca 2017 roku
Kayax Music

Dodaj komentarz