• 2017-07-28

Aktywny Senior

10 sierpnia w Parku Rzeźby przed Królikarnią odbędzie się pierwszy plenerowy pokaz filmowy w ramach projektu Aktywny Senior, realizowanego przez Fundację Rozwoju Kinematografii. W ramach projektu, który potrwa przez najbliższe trzy lata, przewidziano również spacery varsavianistyczne, spotkania oraz potańcówki.

„Aktywny Senior” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Aktywny Senior” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt ma być odpowiedzią na problem, z którymi zmagają się warszawscy seniorzy – raport programu Warszawa przyjazna seniorom 2013–2020 wskazuje, że seniorzy, po przejściu na emeryturę ograniczają „dotychczasową aktywność kulturalną, sportową i rekreacyjną”, ze względu na niższe niż wcześniej możliwości finansowe. Powoduje to, że mogą czuć się wykluczeni, szczególnie w porównaniu z młodszymi ludźmi w swoim otoczeniu, którzy mają większe możliwości finansowe. Właśnie dlatego Fundacji zależało by wszystkie działania w projekcie były bezpłatne.

Celem projektu było umożliwienie seniorom kontaktu z młodszymi ludźmi i uczestnictwa w wydarzeniach, gdzie te grupy przenikają się – dzięki temu będzie można skutecznie walczyć z problemem wykluczenia – mówi Członek Zarządu Fundacji Rozwoju Kinematografii, Marcin Dumieński.

W repertuarze znalazły się ambitne produkcje z ostatnich lat, które mogą zainteresować nie tylko seniorów, ale także osoby z innych grup wiekowych. Każdy z seansów odbędzie się w innej lokalizacji związanej ze sztuką, co pozwoli na udział w imprezie szerokiej publiczności.

Repertuar i terminy pokazów:

  • Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie,  10 sierpnia, godz. 21.00 – Park Rzeźby przed Królikarnią, Puławska 113A
  • Szukając Vivian Maier, 15 sierpnia, godz. 21.00 – Prochownia Żoliborz, Park Żeromskiego
  • Shirley – wizje rzeczywistości, 21 sierpnia, godz. 21.00 – Łazienki Królewskie, Agrykola 1
  • Kwartet, 27 sierpnia, godz. 21.00 – Zaczarowany Ogród, Jazdów 3/17

Inne wydarzenia realizowane w ramach projektu:

  • Spacery Varsavianistyczne (wrzesień)
  • Potańcówka międzypokoleniowa (1 października)

Pierwszy pokaz w ramach programu Aktywny Senior
10 sierpnia 2017 roku, godz. 21.00
Organizator: Fundacja Rozwoju Kinematografii
Park Rzeźby przed Królikarnią
Warszawa

Dodaj komentarz