• 2017-07-27

Trauma Travel – wakacyjna komedia uchodźcza twórców Pożaru w Burdelu

Kultowy teatr Pożar w Burdelu wraca w samym środku wakacji z komedią uchodźczą. Premiera odbędzie się 28 lipca w Teatrze WARSawy. Do grona gwiazd Pożaru w Burdelu dołączy w tym spektaklu Katarzyna Kwiatkowska, która wcieli się w rolę Viki Krystyny Halik-Malinowskiej.

„Trauma Travel”, reż. Michał Walczak (źródło: materiały prasowe teatru)

„Trauma Travel”, reż. Michał Walczak (źródło: materiały prasowe teatru)

Aby ratować związek i uciec od polityki symetrystka Paula i pracoholik Zdzisław jadą w podróż dookoła świata z narodowym biurem podróży Trauma Travel. W Porcie Praskim wsiadają na prom Transpolonia – cud techniki stoczniowej, zwodowany przez Traumę Hardkor, dziedziczkę umierającego geniusza nacjobiznesu – prof. Hardkora.

Na pokładzie Transpolonii Paula wdaje się w romanse z kapitanem Łupaszką, Trumpem, a Zdzisław wikła się w perwersyjną relację z Viki Krystyną Halik-Malinowską – traverelką, alpinistką, szowinistką, treserką, prowadzącą reality show Trauma Express, który ma uratować przed bankructwem TVP.

Zdzisław i Paula zostają bohaterami patriotycznego reality show, które okazuje się przerażająco realne, gdy Transpolonia spotyka prawdziwy ponton z uchodźcami. Staranować ponton czy wziąć uchodźców na pokład? Na polskim Titanicu wybucha konflikt, wskutek którego prom idzie na dno. Paula, Zdzisław i inni rozbitkowie z Transpolonii budzą się na tajemniczej wyspie. Czy uda im się przetrwać i powrócić do kraju? A może zostaną na wyspie na zawsze, kiedy w jej sercu odnajdą wioskę zamieszkaną przez plemię prarodaków – kanibali…

Jak odpoczywać w czasach nieustającej presji? Czy można uciec od polskości? Czy Trauma Express uratuje TVP przed bankructwem? Dzikie zwierzęta sceniczne, szalone pościgi, egzotyczne piękności, ale także miejsca walki i męczeństwa. Daj się porwać Trauma Travel.

Realizatorzy:

Reżyseria: Michał Walczak
Scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak
Muzyka: Wiktor Stokowski & Michał Górczyński
Scenografia: Marta Kodeniec
Kostiumy: Diana Szawłowska
Choreografia: Bartosz Figurski
Lalki medialne: Konrad Kony Czarkowski
Charakteryzacja: Beata Borowska, Weronika Piechota, Łukasz Lipiński
Światło: Tadeusz Perkowski
Dźwięk: Mateusz Skalski
Inspicjent: Maksymilian Dobrzyński

Występują: Monika Babula, Lena Piękniewska, Karolina Bacia, Tomasz Drabek, Mariusz Laskowski, Filip Kosior, Wojan Trocki, Twoja Stara oraz special guest star Katarzyna Kwiatkowska i Buba Badjie Kuyateh.

Burdelband: Wiktor Stokowski, Michał Górczyński, Marcin Wippich, Bolo Jezierski

Trauma Travel
Premiera: 28 lipca, godz. 20.30
Pożar w Burdelu
Teatr WARSawy

Dodaj komentarz