Przesilenia w BWA w Katowicach

W Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach od 28 lipca będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. Przesilenia, na której artyści zaprezentują swoje eksperymenty z obiektami, dźwiękiem czy rzeźbą.

Ilustracja inspirowana pracą Magdaleny Lazar (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ilustracja inspirowana pracą Magdaleny Lazar (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przesilenia wyrastają z rozważań nad rytualnym potencjałem dźwięku, wykorzystywanym w procesach budowania wspólnoty. Są zbiorem zmysłowych geografii, konstruowanych na bazie uważnego wsłuchiwania się w ciało. Ich głównym punktem orientacyjnym stają się rzeźby potraktowane jako pojemniki na dźwięki, przestrzenie gromadzące różnego rodzaju pomruki, trzeszczenia, zgrzyty, zawodzenia, przyspieszone oddechy, szelesty i piski.

Eksplorowane na różne sposoby dźwięki i wibracje wyznaczają tu moment kumulacji energii i nagłej utraty sił, balansowania na granicy szczytu formy i bezsilności, stopniowego dojrzewania i nagłego schyłku, chaosu przepełnionego agresją, przechodzącego niezauważalnie w odurzenie i ulgę.

Kuratorka: Marta Lisok

Przesilenia
Artyści: Marcin Dymiter, Iza Tarasewicz, Alicja Bielawska, Marcin Dudek, Damian Reniszyn, Michał Frydrych, Bartek Buczek, Magdalena Starska, Kuba Bąkowski, Magdalena Lazar, Daria Malicka, Karolina Breguła, Iwona Demko, Karolina Grzywnowicz
Od 28 lipca do 10 września 2017 roku
Wernisaż: 28 lipca 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

Dodaj komentarz