Pracownia 306: wspomnienie atmosfery miejsca i pracy

28 lipca w Galerii Lamelli w Krakowie będzie miał miejsce wernisaż wystawy Pracownia 306. Ekspozycja ta jest niejako hołdem dla lat spędzonych wspólnie na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

„Pracownia 306” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pracownia 306” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie swoje prace prezentują: Damian Bąk, Dawid Javorský oraz Alicja Klimek, którzy tak mówią o sobie i swojej twórczości:

Jesteśmy trójką absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Ostatnie lata w pracowni Wydziału Malarstwa spędziliśmy wspólnie, lecz wypracowaliśmy indywidualne drogi wypowiedzi. Łączy nas miejsce – pracownia, oraz wspomnienie – malarstwa traktującego o rzeczywistości, ze szczególnym zaangażowaniem naszych uczuć. Chociaż po studiach nasze ścieżki rozeszły się i nie malujemy już w pracowni 306, wspomnienie atmosfery miejsca i pracy w jednym gronie nie daje spokoju. Postanowiliśmy zatem zorganizować wystawę, będącą wglądem w nasze intymne światy, które powstawały tak blisko siebie. Każdemu z nas zależy na sztuce przedstawiającej; pracach pozostających w silnym związku z otaczającymi nas formami widzialnego świata. Malujemy bezpośrednio z natury, ale jesteśmy także świadomi roli naszej pamięci i co za tym idzie – zaobserwowanych, zapamiętanych, potem zaś wyobrażonych obrazów, które na powrót przywołujemy na płótnie. Jest to nasza próba zrozumienia i definiowania zjawisk wokół nas, świata, który bezpośrednio nas dotyka.

Pracownia 306
Od 28 lipca do 31 sierpnia 2017 roku
Galeria Lamelli w Krakowie

Dodaj komentarz