• 2017-07-27

Multimedialność twórczości Jowity Bogny Mormul

Galeria sztuki Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Samorządu Województwa Dolnośląskiego PhotoZona zaprasza na wystawę Złote Tarasy z cyklu Pasaże autorstwa Jowity Bogny Mormul.

Jowita Bogna Mormul (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jowita Bogna Mormul (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jowita Bogna Mormul tworzy w obszarze sztuk wizualnych. Doktor sztuk filmowych Wydziału Operatorskiego i Realizacji TV, Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Filmowych Telewizyjnych i Teatralnych w Łodzi. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Malarstwa (1997 r.) oraz Wydziału Grafiki (1999 r.). Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Prowadzi wykłady z zakresu fotografii, multimediów i analizy obrazu.

Mormul jest stypendystką nagrody im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej (1996 r.) oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki (1996/1997 r.). Członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (1998 r.) i Związku Polskich Artystów Fotografików (2001 r.). Brała udział w ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych i pokonkursowych w kraju i za granicą.

Jowita Bogna Mormul. Złote Tarasy
Kurator wystawy: Agata Szuba
Wernisaż: 28 lipca 2017 roku, godz. 17.00
Galeria PhotoZona we Wrocławiu

Dodaj komentarz