• 2017-07-27

Czytaj w plenerze

W dniach od 28 do 30 lipca odbędzie się po raz szósty Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni. W programie spotkaniami z pisarzami, bogata oferta książek przygotowana przez 70 wydawnictw oraz liczne atrakcje dla najmłodszych.

6. Nadmorski Plener Czytelniczy (źródło: materiały prasowe organizatora)

6. Nadmorski Plener Czytelniczy (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku, oprócz stałych gości (Hanna Bakuła, Barbara Kosmowska, Marek Przybylik i Stefan Szczepłek) do Gdyni zawitają także Jacek Dehnel, polski pisarz współczesny, poeta i tłumacz; Sylwia Zientek, autorka powieści obyczajowych i historycznych oraz Artur Domosławski, reporter nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2017. Dla miłośników kryminału ciekawym może okazać się spotkanie z Mariuszem Czubajem, laureatem nagrody Wielkiego Kalibru 2017 czy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Joanna Mucha, posłanka i była minister, opowie o swoim debiucie literackim i skąd pomysł na powieść z gatunku postapo. Nina Majewska-Brown, Bernadeta Prandzioch i Agnieszka Pietrzyk porozmawiają zaś o swoich inspiracjach, pomysłach oraz o bohaterkach, które stworzyły. Tematy historyczne w kontekście Gdyni, miasta-gospodarza, podejmie na spotkaniu Michał Piedziewicz, autor powieści Dżoker i Domino. W plenerowej księgarni będzie można zapoznać się z publikacjami dotychczasowych laureatów Nagrody Literackiej Gdynia oraz tegorocznych do niej nominowanych.

W czasie wakacji nie mogłoby także zabraknąć tematów podróżniczych; o wyzwaniach i radościach jakie niesie za sobą odwiedzanie najodleglejszych zakątków świata opowie Jacek Pałkiewicz. Natomiast w podróż do świata satyry i piosenki zabierze uczestników Krzysztof Daukszewicz – felietonista, tekściarz, poeta i piosenkarz. Spotkania z autorami, które będą się odbywały na plenerowej scenie przy Bulwarze Nadmorskim, w Muzeum Miasta Gdyni i Gdyńskiej Szkole Filmowej, poprowadzą Jerzy Kisielewski i Piotr Dobrołęcki, a także Marek Przybylik i Tomek Pawlik.

Na najmłodszych czekają szczególne atrakcje, między innymi morskie warsztaty plastyczne z Piotrem Karskim i rodzinne czytanie bajek organizowane przez Fundację Miasto Słów. Michał Zawadka, autor książek społecznych i mówca motywacyjny poprowadzi wyjątkowe warsztaty dla dzieci i młodzieży. Bogaty program działań dla najmłodszych przygotowała również Miejska Biblioteka w Gdyni.

Nie zabraknie też akcentów muzycznych. Relaks wśród książek na 6. Nadmorskim Plenerze Czytelniczym umilać nam będzie muzyka bluesowa w wykonaniu zespołu Big Jack. Trio Jacka Siciarka z towarzyszeniem Przemka Dyakowskiego, wybitnego saksofonisty jazzowego (codziennie od piątku do niedzieli o godzinie 18.00).

Filmową atrakcją Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego będzie sobotni pokaz filmu Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy oraz spotkanie z reżyserem Januszem Majewskim i aktorką Magdą Zawadzką w Gdyńskim Centrum Filmowym, 29 lipca.

6. Nadmorski Plener Czytelniczy
Od 28 do 30 lipca 2017 roku
Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR