Sztuka osobista

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza od 4 sierpnia na wystawę Witolda Liszkowskiego pt. Multistruktury – sztuka osobistaMultistruktury to wielowątkowe przedsięwzięcie składające się z wielu przenikających się stylistyk artystycznych zrealizowane przy współpracy i pomocy organizacyjnej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Witold Liszkowski, „Multistruktury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Witold Liszkowski, „Multistruktury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prezentacja w Galerii Ring w Legnicy obejmuje wystawę malarstwa, rysunków i obiektów Struktury osobiste oraz multimedialną projekcję Sztuka zjawiskowa.

Wieloaspektowy projekt Multistruktury – sztuka osobista to projekt integrujący różne dyscypliny sztuki, próba stworzenia spójnej przestrzeni artystycznej, połączenie autorskiej wypowiedzi z cytatami ze sztuki dawnej i współczesnej. Wzajemne przenikanie się różnorodnych form i stylistyk artystycznych pozwala na atrakcyjne zaprezentowanie widzom wielorakich wątków sztuki współczesnej.

Witold Liszkowski, „Sztuka zjawiskowa”, Klasztor Lubiąż (źródło: materiały prasowe organizatora)

Witold Liszkowski, „Sztuka zjawiskowa”, Klasztor Lubiąż (źródło: materiały prasowe organizatora)

Witold Liszkowski – urodził się w 1954 r. we Wrocławiu, absolwent (1979) Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Jest autorem ponad osiemdziesięciu indywidualnych wystaw i pokazów multimedialnych, uczestniczył w wielu seminariach i festiwalach artystycznych, zrealizował liczne akcje uliczne i happeningi. Prezentuje nurt sztuki eksperymentalnej i interdyscyplinarnej, a aktywność artystyczną łączy z refleksją teoretyczną i estetyczną.

Witold Liszkowski. Multistruktury – sztuka osobista
Od 4 do 27 sierpnia 2017 roku
Wernisaż: 4 sierpnia 2017 roku, godz. 20.00
Galeria Ring w Legnicy

Dodaj komentarz