Wyróżniony dyplom Marty Hryniuk w Gdańskiej Galerii Miejskiej

Solowa wystawa O, Little Bird Marty Hryniuk jest nagrodą Gdańskiej Galerii Miejskiej w konkursie Najlepsze Dyplomy 2016, organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Marta Hryniuk, „O, Little Bird”, 2017, kadr z instalacji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marta Hryniuk, „O, Little Bird”, 2017, kadr z instalacji (źródło: materiały prasowe organizatora)

O, Little Bird jest poetycką opowieścią o każdym z nas, osadzoną przez autorkę pomiędzy przeszłością a przyszłością. Jest tropicielem usadawiającym się w cieniu, izolującym się od zgiełku, a jednocześnie wyostrzającym widzenie, pozwalające dostrzec więcej.

Wystawa dotyka sfery uczuć i podświadomości człowieka, osadzona jest w przestrzeni w której momenty odległe od siebie zostają zespolone językiem snów. Hryniuk ożywia i ubiera słowa, ciało widza odbiera poza werbalnym poziomem percepcji. Kwestia czasu, którą artystka porusza w pracy, znajdzie swoje rozwinięcie w przestrzeni ekspozycji.

Marta Hryniuk – urodziła się w 1991 w Warszawie. Jest artystką wizualną. Porusza się głównie w obszarze wideo i malarstwa. Interesuje ją kondycja współczesnego obrazu, bada i performuje pamięć, poszukuje nielinearnych sposobów opowiadania historii. Studiowała malarstwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz multimedia na Akademii Sztuki w Szczecinie. Aktualnie studentka Piet Zwart Institute w Rotterdamie. Współzałożycielka nomadycznego kolektywu artystyczno-kuratorskiego Silverado.

Marta Hryniuk, „O, Little Bird” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marta Hryniuk, „O, Little Bird” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marta Hryniuk. O, Little Bird
Kuratorka: Gabriela Warzycka-Tutak
Od 27 lipca do 3 września 2017 roku
Wernisaż: 27 lipca 2017 roku, godz. 18.00
Gdańska Galeria Miejska

Dodaj komentarz