Muzyka filmowa w Dworze Artusa

Najpopularniejsze ścieżki dźwiękowe do filmów ostatnich lat i największe przeboje muzyki filmowej zabrzmią 27 lipca w Dworze Artusa w Toruniu. Nowe aranżacje utworów wykona Kwartet Infinito.

Kwartet Infinito (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kwartet Infinito (źródło: materiały prasowe organizatora)

Specjalnie z okazji lata został wybrany niezwykły repertuar poruszających utworów filmowych, które nikogo nie pozostawią obojętnym. Gra o Tron, Anioły i Demony, Dobry Zły i Brzydki, Władca Pierścieni, Osada, Harry Potter, Różyczka i wiele innych tematów skomponowanych przez największych kompozytorów muzyki filmowej zabrzmią w Sali Wielkiej. To jedyna i niepowtarzalna okazja, aby na żywo, w kameralnych aranżacjach, posłuchać dokonań Johna Williamsa, Hansa Zimmera, Ennio Morricone, Trevora Jonesa, Michała Lorenca czy Howarda Shore’a.

Wykonania wielkich filmowych tematów podjął się Kwartet Infinito. Zespół od 2013 roku wykonuje zarówno muzykę klasyczną, jak i utwory lżejszego gatunku, od tanga po liczne przeboje muzyki filmowej, rozrywkowej i jazzowej. O nową aranżację utworów zadbał toruński kompozytor Tomasz Cywiński.

Wystąpią:

  • Paulina Burczyńska – I skrzypce
  • Kinga Politowska – II skrzypce
  • Zuzanna Wiśniewska – altówka
  • Klaudia Marzec – wiolonczela

Koncert muzyki filmowej
27 lipca 2017 roku, godz. 19.00
Dwór Artusa w Toruniu

Dodaj komentarz