• 2017-07-25

Fotograf w drodze

W ramach programu Fotograf w drodze organizowanego przez Stowarzyszenie FOTSPOT odbędzie się wystawa czterech fotografów: Michała Adamskiego, Anki Gregorczyk, Łukasza Szamałka i Karola Szymkowiaka.

 Fot. Karol Szymkowiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Karol Szymkowiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Każda droga, nawet bardzo podobna do innych dróg, jest wyjątkowa. Polskie drogi mówią o nas dużo więcej niż lasy, góry i jeziora. Mijane każdego dnia krajobrazy powstały z myślą o nas i dla nas. A jednak każdy kto, choć na chwilę zatrzyma się by pomyśleć o przydrożnym świecie, mierzy się zazwyczaj z niepojętym chaosem (…) Pas ziemi staje się komunikatem w naszej rzeczywistości, znakiem zapytania o kierunek i przyczynę tej codzienności bez twarzy. Czy widząc, dostrzegamy, a mijając docieramy tam dokąd zmierzamy? Droga jest szeroka, a Polska to przecież piękny kraj.

Michał Adamski – fotograf dokumentalista, członek ZPAF, uczestnik programu mentorskiego Napo Images. Stypendysta w dziedzinie kultury. Laureat polskich i zagranicznych konkursów fotograficznych. Zajmuje się tematami społecznymi i dokumentalnymi, w których ważny jest człowiek i jego życie we współczesnym świecie Współpracuje z Galerią Pix.House.

Anka Gregorczyk – artystka fotograf ZPAF, stypendystka w dziedzinie kultury, laureatka polskich i zagranicznych konkursów fotograficznych. W fotografii skupia się na współczesnej architekturze i przestrzeni życia człowieka oraz na krajobrazie zmienianym przez ludzką aktywność; założycielka FOTSPOT.

Łukasz Szamałek – fotograf wyróżniany i nagradzany w polskich i zagranicznych konkursach fotograficznych. Absolwent programu mentorskiego SPUTNIK PHOTOS, W swojej fotografii skupia się na dokumentowaniu form architektonicznych oraz przestrzeni życia człowieka; członek FOTSPOT.

Karol Szymkowiak – fotograf dokumentalista, animator kultury. Kurator Kolekcji Wrzesińskiej. Członek ZPAF oraz FOTSPOT. Poszukuje surrealizmu w realistycznych zapisach rzeczywistości tworzonych przy pomocy medium fotografii.

Szeroka droga
Artyści: Michał Adamski, Anka Gregorczyk, Łukasz Szamałek, Karol Szymkowiak
Organizatorzy: Stowarzyszenie FOTSPOT
Od 25 lipca do 8 sierpnia 2017 roku
Wernisaż: 25 lipca 2017 roku, godz. 19.00
Galeria FOTSPOT w Poznaniu (tymczasowa siedziba przy ul. Wrocławskiej 9/5)

Dodaj komentarz