Dziennik podróży nagrodzony w konkursie 50 Books | 50 Covers

Dziennik podróży Bolesława Stelmacha wydany w 2016 roku przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” został nagrodzony w konkursie 50 Books | 50 Covers. Konkurs na najlepiej zaprojektowane książki roku organizowany jest od 1923 i uznawany jako jeden z najbardziej prestiżowych w branży projektowania graficznego na całym świecie.

Bolesław Stelmach, „Dziennik podróży”, projekt i skład: Idalia Smyczyńska, Paweł Szarzyński, Robert Zając (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Bolesław Stelmach, „Dziennik podróży”, projekt i skład: Idalia Smyczyńska, Paweł Szarzyński, Robert Zając (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Nagrodzone książki reprezentują najlepsze i najciekawsze trendy w projektowaniu graficznym w Stanach Zjednoczonych i Europie. Konkursowi towarzyszy wystawa, na której można oglądać nagrodzone publikacje. Organizatorem konkursu jest AIGA (Amerykański Instytut Sztuki Graficznej). Od 2012 partnerem konkursu jest Design Observer.

Książka Dziennik podróży jest zapisem procesu powstawania Teatru w Budowie – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Zwycięstwo w międzynarodowym konkursie architektonicznym w 2009 roku zapoczątkowało trwającą siedem lat wyprawę przez czas opracowywania nowej koncepcji i przebudowy „współczesnych ruin” – teatru operowego, którego projektowanie i budowa rozpoczęły się w 1972 roku, a zakończyły w roku 2016.

Cieszymy się z zauważenia i docenienia naszego projektu poza Polską – publikacja jest również anglojęzyczna. W finale konkursu nagrodzono również inne książki i okładki, które lubimy i cenimy – mówią autorzy projektu.

Projekt graficzny i skład przygotowali Idalia Smyczyńska, Paweł Szarzyński, Robert Zając. W 2016 roku projekt książki otrzymał nagrodę na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie w konkursie Edycja.

Bolesław Stelmach, Dziennik podróży
Projekt graficzny i skład: Idalia Smyczyńska, Paweł Szarzyński, Robert Zając
Premiera: 2016 rok
Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie

Dodaj komentarz