Dobra ochrona samochodu na wakacje

Wakacje powinny być czasem relaksu, odprężenia i odcięcia się od codziennych trosk i problemów. Niestety, w trakcie wyjazdu samochodem na podróżnych czekają różne zagrożenia, począwszy od awarii i kolizji, poprzez wandalizm, skończywszy na kradzieży. Jeśli nie chcesz zaprzątać sobie nimi głowy, zabezpiecz i ubezpiecz swoje auto na wakacje.

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Zabezpieczenia

Jednym z elementów wakacyjnej ochrony samochodu powinny być zabezpieczenia przed kradzieżą. Wiadomo, że w trakcie wyjazdu w nieznane stosunkowo paść ofiarą złodziei, dlatego warto pomyśleć nad sprawdzonymi sposobami ich powstrzymania lub zniechęcenia. Do wyboru są zarówno klasyczne, mechaniczne rozwiązania, jak i nowoczesne, elektroniczne zabezpieczenia auta przed kradzieżą.

Najpopularniejsze mechaniczne metody ochrony auta to autoalarmy oraz blokady kierownicy i skrzyni biegów. Ich działanie jest dość prymitywne, dlatego nie zapewniają skutecznej ochrony. Nie chcąc martwić się o kradzież samochodu, zainwestuj w wymyślniejsze rozwiązania, jak np. immobiliser, urządzenie odcinające zapłon czy lokalizator GPS, dzięki któremu możesz namierzyć zuchwałych złodziei, o ile go nie wykryją.

Ubezpieczenia

Niezależnie, od tego czy posiadasz najdroższe, czy najtańsze ubezpieczenie OC na najtaniejuagenta.pl, w trakcie podróży może się ono przydać tylko w sytuacji, gdy inny uczestnik ruchu drogowego wyrządzi Ci szkody. Jeżeli natomiast podczas wakacyjnego wyjazdu przytarłeś zderzak na parkingu, uderzyłeś w zwierzę, które wybiegło na jezdnię czy padłeś ofiarą złodziei, którzy ukradli Twój samochód, obowiązkowe OC na nic się zda. Dla własnego spokoju dokup dodatkowe ubezpieczenia: assistance, NNW i ewentualnie autocasco.

Assistance to ubezpieczenie skrojone na miarę osób, które udają się w daleką podróż autem. Bez względu na to, czy jedziesz zagranicę, czy Twój wakacyjny cel leży w Polsce, w niewielkiej cenie znajdziesz assistance odpowiadające Twoim potrzebom i wymaganiom. Jego koszt wynosi bowiem kilkadziesiąt, czasami kilkaset zł, jeżeli chcesz wykupić polisę czasowo, wyłącznie na wyjazd. W ramach assistance udzielana jest pomoc na trasie w razie awarii, kolizji, wypadku czy innych problemów.

Jeszcze tańsze jest NNW, które kosztem kilkudziesięciu zł (przy niskiej sumie ubezpieczenia) daje możliwość uzyskania odszkodowania w razie obrażeń powstałych w wyniku wypadku komunikacyjnego. Najwięcej kosztuje natomiast autocasco, ale za to zapewnia najszerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Posiadając AC, możesz otrzymać odszkodowanie za większość szkód wyrządzonych samochodowi – nie tylko w ruchu drogowym, ale również na parkingu, niezależnie od tego, kto był sprawcą. Ceny ubezpieczeń pozwoli Ci sprawdzić porównywarka OC.

1 komentarz do artykułu “Dobra ochrona samochodu na wakacje”

  1. king_K

    ja widziałem kiedyś ubezpieczenia samochodowe od yanosika płatne za miesiąc także to jest chyba kolejna spoko opcja na jakiś wyjazd

Dodaj komentarz