Dobra ochrona samochodu na wakacje

Wakacje powinny być czasem relaksu, odprężenia i odcięcia się od codziennych trosk i problemów. Niestety, w trakcie wyjazdu samochodem na podróżnych czekają różne zagrożenia, począwszy od awarii i kolizji, poprzez wandalizm, skończywszy na kradzieży. Jeśli nie chcesz zaprzątać sobie nimi głowy, zabezpiecz i ubezpiecz swoje auto na wakacje.

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Zabezpieczenia

Jednym z elementów wakacyjnej ochrony samochodu powinny być zabezpieczenia przed kradzieżą. Wiadomo, że w trakcie wyjazdu w nieznane stosunkowo paść ofiarą złodziei, dlatego warto pomyśleć nad sprawdzonymi sposobami ich powstrzymania lub zniechęcenia. Do wyboru są zarówno klasyczne, mechaniczne rozwiązania, jak i nowoczesne, elektroniczne zabezpieczenia auta przed kradzieżą.

Najpopularniejsze mechaniczne metody ochrony auta to autoalarmy oraz blokady kierownicy i skrzyni biegów. Ich działanie jest dość prymitywne, dlatego nie zapewniają skutecznej ochrony. Nie chcąc martwić się o kradzież samochodu, zainwestuj w wymyślniejsze rozwiązania, jak np. immobiliser, urządzenie odcinające zapłon czy lokalizator GPS, dzięki któremu możesz namierzyć zuchwałych złodziei, o ile go nie wykryją.

Ubezpieczenia

Niezależnie, od tego czy posiadasz najdroższe, czy najtańsze ubezpieczenie OC na najtaniejuagenta.pl, w trakcie podróży może się ono przydać tylko w sytuacji, gdy inny uczestnik ruchu drogowego wyrządzi Ci szkody. Jeżeli natomiast podczas wakacyjnego wyjazdu przytarłeś zderzak na parkingu, uderzyłeś w zwierzę, które wybiegło na jezdnię czy padłeś ofiarą złodziei, którzy ukradli Twój samochód, obowiązkowe OC na nic się zda. Dla własnego spokoju dokup dodatkowe ubezpieczenia: assistance, NNW i ewentualnie autocasco.

Assistance to ubezpieczenie skrojone na miarę osób, które udają się w daleką podróż autem. Bez względu na to, czy jedziesz zagranicę, czy Twój wakacyjny cel leży w Polsce, w niewielkiej cenie znajdziesz assistance odpowiadające Twoim potrzebom i wymaganiom. Jego koszt wynosi bowiem kilkadziesiąt, czasami kilkaset zł, jeżeli chcesz wykupić polisę czasowo, wyłącznie na wyjazd. W ramach assistance udzielana jest pomoc na trasie w razie awarii, kolizji, wypadku czy innych problemów.

Jeszcze tańsze jest NNW, które kosztem kilkudziesięciu zł (przy niskiej sumie ubezpieczenia) daje możliwość uzyskania odszkodowania w razie obrażeń powstałych w wyniku wypadku komunikacyjnego. Najwięcej kosztuje natomiast autocasco, ale za to zapewnia najszerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Posiadając AC, możesz otrzymać odszkodowanie za większość szkód wyrządzonych samochodowi – nie tylko w ruchu drogowym, ale również na parkingu, niezależnie od tego, kto był sprawcą. Ceny ubezpieczeń pozwoli Ci sprawdzić porównywarka OC.

1 komentarz do artykułu “Dobra ochrona samochodu na wakacje”

  1. king_K

    ja widziałem kiedyś ubezpieczenia samochodowe od yanosika płatne za miesiąc także to jest chyba kolejna spoko opcja na jakiś wyjazd

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR