• 2017-07-24

Ona i on w Paryżu

Komedia Paryż na boska to pełna niecodziennych żartów i slapstickowej choreografii historia znajomości bibliotekarki z miasteczka na dalekiej północy Kanady i dziwnie pociągającego, ekscentrycznego kloszarda z Paryża. Czy ci czarujący dziwacy znajdą miłość w Mieście Świateł? W głównych rolach sami twórcy filmu – belgijsko-kanadyjski tandem: Dominique Abel i Fiona Gordon.

„Paryż na bosaka”, reż. Dominique Abel i Fiona Gordon (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Paryż na bosaka”, reż. Dominique Abel i Fiona Gordon (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Uporządkowane życie Fiony (Gordon) zakłóca pewnego dnia pełen rozpaczy list od mieszkającej w Paryżu 88-letniej ciotki Marthy (nominowana do Oscara legenda francuskiego kina Emmanuelle Riva – Hiroszima moja miłość, Miłość. Fiona wskakuje w pierwszy samolot do Europy. Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła. W lawinie spektakularnych katastrof poznaje Doma (Abel), uprzejmego, ale nachalnego kloszarda, który nie chce jej zostawić w spokoju. Z czasem przestaje jej to przeszkadzać…

Burleskowy, sfilmowany w fantazyjnym, charakterystycznym dla duetu Abel i Gordon stylu Paryż na bosaka, wykorzystuje surrealistyczny i niepoprawny politycznie humor, żeby opowiedzieć o najistotniejszych sprawach, takich jak śmierć, wolność wyboru, samotność i solidarność.

Paryż na bosaka, reż. Dominique Abel i Fiona Gordon
Premiera: 11 sierpnia 2017 roku
Against Gravity

Dodaj komentarz