• 2017-07-24

Zadziwiający Królewicz Olch

Oryginalny, zachwycający wizualnie i przejmujący film Kuby Czekaja, jednego z najciekawszych polskich twórców młodego pokolenia – Królewicz Olch z Agnieszką Podsiadlik, Staszkiem Cywką i Sebastianem Łachem w kinach od 18 sierpnia.

„Królewicz Olch”, reż. Kuba Czekaj (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Królewicz Olch”, reż. Kuba Czekaj (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Wybitnie utalentowany chłopak (Staszek Cywka) jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki (Agnieszka Podsiadlik). Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory… Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna (Sebastian Łach), a nastoletni geniusz przestaje być centrum wszechświata.

Królewicz Olch to drugi pełnometrażowy film Kuby Czekaja, zaraz po wizjonerskim Baby Bump, zrealizowanym w ramach La Biennale College di Venezia. Film o dojrzewaniu bez trzymanki, surrealistyczny i utrzymany w teledyskowym tempie, zawojował polskie oraz międzynarodowe festiwale, a Królewiczem Olch Kuba Czekaj potwierdził swój status jednego z najciekawszych polskich twórców młodego pokolenia

Autorem zdjęć do Królewicza Olch jest Adam Palenta, montażem zajął się Daniel Gąsiorwski, za kostiumy odpowiadała Aleksandra Staszko, a za charakteryzację Aleksandra Dutkiewicz. Autorem muzyki do filmu jest Bartłomiej Gliniak, a za realizację dźwięku odpowiadał Radosław Ochnio. Kierowniczkami produkcji były Agata Szymańska i Magdalena Kamińska.

Królewicz Olch, reż. Kuba Czekaj
Premiera: 18 sierpnia 2017 roku
M2 Films

Dodaj komentarz