Honet i jego ciche psy

Ostatnią premierą Biura Literackiego przed Stacją Literatura 22 będzie pierwsza od trzech lat książka Romana Honeta ciche psy, która trafi do księgarń 4 września.

Roman Honet, „ciche psy” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Roman Honet, „ciche psy” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

ciche psy to zbiór utworów niezmiernie zróżnicowanych; zarówno pod względem tematyki, jak i formy – od krótkich, przejmujących liryków odnoszących się do określonego symbolu czy wydarzenia, po imponujące, pełne rozmachu poematy, jak choćby kołyska dla króla, w których maestria i dynamika obrazu perfekcyjnie komponuje się z przejrzystością myśli.

W najnowszym tomie Romana Honeta, laureata międzynarodowej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, czytelnik spotka więc wiersze oszałamiające i wyszukane, ale nie wysilony; lapidarne i tajemnicze, lecz nie zagmatwane, doświadczy magii świata osobnego, ale nie oderwanego od rzeczywistości – słowem, spotka poezję obłędną, a zarazem boleśnie prawdziwą.

9 września o godzinie 17.45 w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim, podczas festiwalowego spotkania Symulacja świata, które poprowadzi Maciej Jakubowiak, nowe wiersze zostaną przeczytane po raz pierwszy.

Roman Honet, ciche psy
Premiera: 4 września 2017 roku
Biuro Literackie

Dodaj komentarz