• 2017-07-22

Startuje Europejska Konwencja Żonglerska w Lublinie

Fundacja Sztukmistrze zaprasza od 22 lipca na największe święto artystów nowego cyrku – 40. Europejską Konwencję Żonglerską w Lublinie.

40. Europejska Konwencja Żonglerska (źródło: materiały prasowe organizatora)

40. Europejska Konwencja Żonglerska (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie ponad 100 – w większości dostępnych bezpłatnie – wydarzeń: parada sztukmistrzów i show otwierające EJC, Noc Ognia, Gala Fireshow, spektakle namiotowe: żonglerskie, akrobatyczne, pokazy latającego trapezu, warsztaty mistrzowskie i dla początkujących, igrzyska i zawody, pokazy Open Stage.

Europejska Konwencja Żonglerska to dziewięć dni wypełnionych wydarzeniami artystycznymi i kulturalnymi, które dla lubelskiej publiczności przygotują najbardziej uznani twórcy nowego cyrku.

Konwencję rozpocznie kolorowa, roztańczona, pełna muzyki i pozytywnej energii parada żonglerów, monocyklistów i szczudlarzy, która przejdzie ulicami miasta, dając przedsmak tego, co będzie się działo w ciągu kolejnych dni.

Fani żonglerki nie mogą przegapić spektakli otwierających – dla uczestników Konwencji wystąpi Gandini Juggling z dwoma pokazami: Gibbon i 8 Songs, podczas których zabrzmią piosenki Davida Bowiego i The Rolling Stones.

Compagnie LPM Pity Peta Hofen Show to 3 kraje, 3 żonglerów i 3 rekwizyty sumujące się w show wypełnione szaleństwem, humorem i tajemnymi technikami rodem z absurdalnego wszechświata, w którym żonglerka jest językiem ojczystym. Natomiast Gravity is a Mistake w wykonaniu Omnivolant przeniesie widzów w świat latających trapezów, w którym grawitacja jest placem zabaw. To spektakl dla wszystkich, którzy pragną dosłownie i w przenośni pobujać w obłokach.

Tym, którzy chcą poznać historię małego szwajcarskiego cyrku, FahrAwaY opowie o spotkaniu dwójki artystów w zabawnym, trochę szalonym i bogatym w subtelny humor spektaklu Where is Tobi?. Kuglarzy lubiących rywalizację można będzie obserwować w trakcie Igrzysk, Diabolo Battle oraz cyrkowych SLAM pojedynków, a tych, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności przed wymagającą publicznością, podczas Open Stage.

Konwencję zakończy Spektakl Galowy w Centrum Spotkania Kultur, najważniejsze wydarzenie w żonglerskim kalendarzu, podczas którego wystąpią najlepsi z najlepszych, śmietanka artystyczna sztukmistrzowskiego świata.

Więcej o Konwencji można przeczytać w artykule na stronach serwisu Wydarzenia.o.pl.

40. Europejska Konwencja Żonglerska
Od 22 do 30 lipca 2017 roku
Fundacja Sztukmistrze
Lublin

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR