• 2017-07-22

Startuje Europejska Konwencja Żonglerska w Lublinie

Fundacja Sztukmistrze zaprasza od 22 lipca na największe święto artystów nowego cyrku – 40. Europejską Konwencję Żonglerską w Lublinie.

40. Europejska Konwencja Żonglerska (źródło: materiały prasowe organizatora)

40. Europejska Konwencja Żonglerska (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie ponad 100 – w większości dostępnych bezpłatnie – wydarzeń: parada sztukmistrzów i show otwierające EJC, Noc Ognia, Gala Fireshow, spektakle namiotowe: żonglerskie, akrobatyczne, pokazy latającego trapezu, warsztaty mistrzowskie i dla początkujących, igrzyska i zawody, pokazy Open Stage.

Europejska Konwencja Żonglerska to dziewięć dni wypełnionych wydarzeniami artystycznymi i kulturalnymi, które dla lubelskiej publiczności przygotują najbardziej uznani twórcy nowego cyrku.

Konwencję rozpocznie kolorowa, roztańczona, pełna muzyki i pozytywnej energii parada żonglerów, monocyklistów i szczudlarzy, która przejdzie ulicami miasta, dając przedsmak tego, co będzie się działo w ciągu kolejnych dni.

Fani żonglerki nie mogą przegapić spektakli otwierających – dla uczestników Konwencji wystąpi Gandini Juggling z dwoma pokazami: Gibbon i 8 Songs, podczas których zabrzmią piosenki Davida Bowiego i The Rolling Stones.

Compagnie LPM Pity Peta Hofen Show to 3 kraje, 3 żonglerów i 3 rekwizyty sumujące się w show wypełnione szaleństwem, humorem i tajemnymi technikami rodem z absurdalnego wszechświata, w którym żonglerka jest językiem ojczystym. Natomiast Gravity is a Mistake w wykonaniu Omnivolant przeniesie widzów w świat latających trapezów, w którym grawitacja jest placem zabaw. To spektakl dla wszystkich, którzy pragną dosłownie i w przenośni pobujać w obłokach.

Tym, którzy chcą poznać historię małego szwajcarskiego cyrku, FahrAwaY opowie o spotkaniu dwójki artystów w zabawnym, trochę szalonym i bogatym w subtelny humor spektaklu Where is Tobi?. Kuglarzy lubiących rywalizację można będzie obserwować w trakcie Igrzysk, Diabolo Battle oraz cyrkowych SLAM pojedynków, a tych, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności przed wymagającą publicznością, podczas Open Stage.

Konwencję zakończy Spektakl Galowy w Centrum Spotkania Kultur, najważniejsze wydarzenie w żonglerskim kalendarzu, podczas którego wystąpią najlepsi z najlepszych, śmietanka artystyczna sztukmistrzowskiego świata.

Więcej o Konwencji można przeczytać w artykule na stronach serwisu Wydarzenia.o.pl.

40. Europejska Konwencja Żonglerska
Od 22 do 30 lipca 2017 roku
Fundacja Sztukmistrze
Lublin

Dodaj komentarz