• 2017-07-21

Wojtek Mazolewski Quintet i goście

Po raz pierwszy w Toruniu Kwintet Wojtka Mazolewskiego wystąpi 23 lipca z projektem Chaos Pełen Idei. Towarzyszyć mu będą niezwykli goście: Wojciech Waglewski, Piotr Zioła i Vienio.

Wojciech Mazolewski, fot. R. Gutowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojciech Mazolewski, fot. R. Gutowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przy projekcie Chaos Pełen Idei Mazolewski zaprosił do współpracy wspaniałych gości, łącząc przy tym pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. I tak na jednym albumie spotykają się legendy rocka John Porter, Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i najmłodsi na scenie muzycznej – Justyna Święs i Piotr Zioła. Powstała płyta jest pełna mocnych emocji, poezji, szaleństwa i melodii, które na długo zapadają w pamięć. Zaś trasa koncertowa promująca wydawnictwo została przyjęta niezwykle entuzjastycznie przez fanów.

Lider kwintetu rozpoczynał swoją muzyczną przygodę jako 10-latek na scenie trójmiejskiego Festiwalu Rock na Zaspie w 1986 roku. Marzył wtedy, że będzie koncertował i wydawał płyty na całym świecie. 30 lat artystycznej kariery Wojtka Mazolewskiego pokazuje, że marzenia się spełniają. Jego muzykę pokochali nie tylko fani w Polsce ale i w Japonii, Kolumbii czy Argentynie. Przez lata zasłużył na miano eksportowej marki polskiej kultury. Gdański artysta od lat łamie stereotypy współpracując z artystami, na pierwszy rzut oka, z zupełnie innych muzycznych światów.

Wystąpią:

Wojciech Waglewski – wokal, gitara. Jeden z najoryginalniejszych polskich muzyków rockowych – wokalista, wybitny gitarzysta, kompozytor, autor tekstów; najbardziej znany jako lider własnego Voo Voo.

Piotr Zioła – wokal. Polski wokalista, który debiutował wiosną 2016 roku, w wieku zaledwie 20 lat. Pierwsza płyta Revolving Door zebrała bardzo pochlebne recenzje. Laureat Fryderyka 2017 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Vienio – wokal. Polski raper, wokalista, autor tekstów, DJ i producent muzyczny, a także reżyser i dziennikarz radiowy. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Znany przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie hip-hopowej Molesta Ewenement, której był współzałożycielem.

Wojtek Mazolewski Quintet w składzie:

Wojtek Mazolewski – bas, wokal
Joanna Duda – instrumenty klawiszowe
Oskar Torok – trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon
Jakub Janicki – perkusja

Wojtek Mazolewski Quintet
23 lipca 2017 roku, godz. 21.00
Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu
Amfiteatr Muzeum Etnograficznego
Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR