• 2017-07-21

Wojtek Mazolewski Quintet i goście

Po raz pierwszy w Toruniu Kwintet Wojtka Mazolewskiego wystąpi 23 lipca z projektem Chaos Pełen Idei. Towarzyszyć mu będą niezwykli goście: Wojciech Waglewski, Piotr Zioła i Vienio.

Wojciech Mazolewski, fot. R. Gutowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojciech Mazolewski, fot. R. Gutowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przy projekcie Chaos Pełen Idei Mazolewski zaprosił do współpracy wspaniałych gości, łącząc przy tym pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. I tak na jednym albumie spotykają się legendy rocka John Porter, Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i najmłodsi na scenie muzycznej – Justyna Święs i Piotr Zioła. Powstała płyta jest pełna mocnych emocji, poezji, szaleństwa i melodii, które na długo zapadają w pamięć. Zaś trasa koncertowa promująca wydawnictwo została przyjęta niezwykle entuzjastycznie przez fanów.

Lider kwintetu rozpoczynał swoją muzyczną przygodę jako 10-latek na scenie trójmiejskiego Festiwalu Rock na Zaspie w 1986 roku. Marzył wtedy, że będzie koncertował i wydawał płyty na całym świecie. 30 lat artystycznej kariery Wojtka Mazolewskiego pokazuje, że marzenia się spełniają. Jego muzykę pokochali nie tylko fani w Polsce ale i w Japonii, Kolumbii czy Argentynie. Przez lata zasłużył na miano eksportowej marki polskiej kultury. Gdański artysta od lat łamie stereotypy współpracując z artystami, na pierwszy rzut oka, z zupełnie innych muzycznych światów.

Wystąpią:

Wojciech Waglewski – wokal, gitara. Jeden z najoryginalniejszych polskich muzyków rockowych – wokalista, wybitny gitarzysta, kompozytor, autor tekstów; najbardziej znany jako lider własnego Voo Voo.

Piotr Zioła – wokal. Polski wokalista, który debiutował wiosną 2016 roku, w wieku zaledwie 20 lat. Pierwsza płyta Revolving Door zebrała bardzo pochlebne recenzje. Laureat Fryderyka 2017 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Vienio – wokal. Polski raper, wokalista, autor tekstów, DJ i producent muzyczny, a także reżyser i dziennikarz radiowy. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Znany przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie hip-hopowej Molesta Ewenement, której był współzałożycielem.

Wojtek Mazolewski Quintet w składzie:

Wojtek Mazolewski – bas, wokal
Joanna Duda – instrumenty klawiszowe
Oskar Torok – trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon
Jakub Janicki – perkusja

Wojtek Mazolewski Quintet
23 lipca 2017 roku, godz. 21.00
Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu
Amfiteatr Muzeum Etnograficznego
Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR