Kalkulacja i irytacja

Galeria BWA w Zielonej Górze zaprasza na wystawę Kalkulacja i irytacja – obrazów i obiektów ze zbiorów Brandenburgisches Landesmuseum für Moderne Kunst we Frankfurcie.

Klaus Killisch, „Krieger und Helme/Wojownicy i hełmy”, 2007/2008 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Klaus Killisch, „Krieger und Helme/Wojownicy i hełmy”, 2007/2008 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pomimo stylistycznych różnic pomiędzy poszczególnymi pracami, nietrudno zauważyć na przykładzie tych obrazów i obiektów akceptację doskonale już znanych symboli i znaków wywodzących się z meta-sztuki, fotografii i świata mediów. Wtórnie przyswojone przez artystów i zdekonstruowane, celowo unikają jakiejkolwiek psychologicznej głębi, egzystencjalnych pytań czy też emocjonalnego stosunku do zjawisk. Wewnętrzną przesłanką tych prac nie jest narracja lecz jej celowe zaniechanie na rzecz łatwo przyswajalnej narracyjności. Użycie koloru, wyabstrahowanego znaku i multiplikacji skłania do dyskusji na temat możliwości i granic takiej sztuki.

Armin Hauer, tłum. Ryszard Górecki

Kalkulacja i irytacja 
Artyści: Norbert Bisky, Jan Brokof, DAG, Michael Geyersbach, Harald Reiner Gratz, Klaus Killisch, Stefan Lenke, Sebastian Reddehase, Paetrick Schmidt, Heinz Schmöller, André Tempel, Jan Thomas, Heinrich Weid, Eva-Maria Wilde
Kurator: Armin Hauer
Od 18 sierpnia do 10 września 2017 roku
Otwarcie 18 sierpnia 2017  roku, godz. 19.00
Galeria BWA w Zielonej Górze

Dodaj komentarz