Dzień Trójkąta – kulturalne święto Przedmieścia Oławskiego

Biuro Wrocław 2016 zaprasza na pierwszą edycję Dnia Trójkąta – wielkiego święta Przedmieścia Oławskiego. Na całą sobotę 2 września zaplanowano bezpłatne wydarzenia kulturalne angażujące zarówno mieszkańców Trójkąta, jak i odwiedzających osiedle gości.

Dzień Trójkąta 2017 we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzień Trójkąta 2017 we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od kilku lat Biuro Wrocław 2016 prowadzi działania kulturalne i społeczne na Przedmieściu Oławskim. Pracuje na podwórkach i w Pracowni Komuny Paryskiej 45, dbając o integrację środowisk lokalnych. To właśnie w Pracowni, dzięki udzielającemu się tam Jackowi Sterczewskiemu, pojawiła się idea Dnia Trójkąta. Do współtworzenia święta zaproszone zostały lokalne inicjatywy, instytucje, bary i restauracje funkcjonujące na Przedmieściu. Program wydarzeń powstaje między innymi przy współpracy z Muzeum Etnograficznym, Radą Osiedla, deweloperami, zarządcami, Wrocławską Rewitalizacją, a także lokalnymi kawiarniami, barami i restauracjami. Premierowa odsłona projektu organizowana jest w ramach programu Sąsiadujemy, kontynuacji programu Wrocław – wejście od podwórza, realizowanego w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Koordynatorami projektu są Natalia Romaszkan, Bartosz Zubik, Maciej Tymorek oraz Jacek Sterczewski.

Przez cały dzień 2 września zaplanowano bezpłatne wydarzenia kulturalne na terenie całego Przedmieścia Oławskiego. U zbiegu ulic Kościuszki i Komuny Paryskiej powstanie strefa relaksu, w której będzie można posłuchać muzyki na żywo, zjeść wspólny posiłek oraz spotkać twórców i przedstawicieli lokalnych inicjatyw z Przedmieścia. W kawiarni Folgujemy posłuchamy niezwykłych opowieści o Trójkącie i związanych z osiedlem anegdot, na skwerze przy zbiegu ul. Komuny Paryskiej i Krasińskiego zjemy lody od Krasnolóda, a w Pracowni Komuny Paryskiej poznamy twórczość młodych artystów z Trójkąta. Będzie można także pójść na spacer architektoniczny po Przedmieściu Oławskim i wziąć udział w koncercie elektro-akustycznym w Muzeum Etnograficznym. Przez cały dzień instytucje i kawiarnie na Trójkącie będą otwarte dłużej niż zwykle, oznaczone zostaną też specjalnymi, trójkątnymi symbolami.

Do wydarzenia będzie można dołączyć w każdej chwili, kierując się specjalną mapką. Pełen program Dnia Trójkąta ogłoszony zostanie w sierpniu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Dzień Trójkąta
2 września 2017 roku
Biuro Wrocław 2016
Przedmieście Oławskie, Wrocław

Dodaj komentarz