Dzień Trójkąta – kulturalne święto Przedmieścia Oławskiego

Biuro Wrocław 2016 zaprasza na pierwszą edycję Dnia Trójkąta – wielkiego święta Przedmieścia Oławskiego. Na całą sobotę 2 września zaplanowano bezpłatne wydarzenia kulturalne angażujące zarówno mieszkańców Trójkąta, jak i odwiedzających osiedle gości.

Dzień Trójkąta 2017 we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzień Trójkąta 2017 we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od kilku lat Biuro Wrocław 2016 prowadzi działania kulturalne i społeczne na Przedmieściu Oławskim. Pracuje na podwórkach i w Pracowni Komuny Paryskiej 45, dbając o integrację środowisk lokalnych. To właśnie w Pracowni, dzięki udzielającemu się tam Jackowi Sterczewskiemu, pojawiła się idea Dnia Trójkąta. Do współtworzenia święta zaproszone zostały lokalne inicjatywy, instytucje, bary i restauracje funkcjonujące na Przedmieściu. Program wydarzeń powstaje między innymi przy współpracy z Muzeum Etnograficznym, Radą Osiedla, deweloperami, zarządcami, Wrocławską Rewitalizacją, a także lokalnymi kawiarniami, barami i restauracjami. Premierowa odsłona projektu organizowana jest w ramach programu Sąsiadujemy, kontynuacji programu Wrocław – wejście od podwórza, realizowanego w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Koordynatorami projektu są Natalia Romaszkan, Bartosz Zubik, Maciej Tymorek oraz Jacek Sterczewski.

Przez cały dzień 2 września zaplanowano bezpłatne wydarzenia kulturalne na terenie całego Przedmieścia Oławskiego. U zbiegu ulic Kościuszki i Komuny Paryskiej powstanie strefa relaksu, w której będzie można posłuchać muzyki na żywo, zjeść wspólny posiłek oraz spotkać twórców i przedstawicieli lokalnych inicjatyw z Przedmieścia. W kawiarni Folgujemy posłuchamy niezwykłych opowieści o Trójkącie i związanych z osiedlem anegdot, na skwerze przy zbiegu ul. Komuny Paryskiej i Krasińskiego zjemy lody od Krasnolóda, a w Pracowni Komuny Paryskiej poznamy twórczość młodych artystów z Trójkąta. Będzie można także pójść na spacer architektoniczny po Przedmieściu Oławskim i wziąć udział w koncercie elektro-akustycznym w Muzeum Etnograficznym. Przez cały dzień instytucje i kawiarnie na Trójkącie będą otwarte dłużej niż zwykle, oznaczone zostaną też specjalnymi, trójkątnymi symbolami.

Do wydarzenia będzie można dołączyć w każdej chwili, kierując się specjalną mapką. Pełen program Dnia Trójkąta ogłoszony zostanie w sierpniu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Dzień Trójkąta
2 września 2017 roku
Biuro Wrocław 2016
Przedmieście Oławskie, Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR