• 2017-07-21

Aż 114 produktów i usług dostało się do finału konkursu Dobry Wzór

Jedyny w Polsce monitoring rynku prowadzony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyszukuje co roku najlepiej zaprojektowane produkty i usługi. Następnie firmy zgłaszają je do konkursu. W ten sposób zaczyna się każda edycja konkursu Dobry Wzór. W tegorocznej, 24. edycji, 114 produktów i usług dostało się do finału. Będzie można zobaczyć je w październiku w IWP na największej wystawie designu w Polsce.

Konkurs Dobry Wzór (źrodło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs Dobry Wzór (źrodło: materiały prasowe organizatora)

Najliczniej reprezentowana tradycyjnie jest Sfera Domu. W finale znalazło się wiele nowatorskich rozwiązań meblowych, łazienkowych, akcesoria ogrodowe, ceramikę i szkło. Także w przestrzeni Pracy i w Sferze Publicznej konkurs odkrywa sukcesy polskich projektantów i producentów. W Sferze Usług dominują aplikacje mobilne. W Grafice Użytkowej i Opakowaniach pokazane będą m.in. ambitne identyfikacje wizualne instytucji kulturalnych i projekty innowacyjnych opakowań. Coraz liczniejsza jest Sfera Mody i akcesoriów, w większości z projektami polskich firm.

Konkurs Dobry Wzór organizowany jest od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. W wyniku monitoringu do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów. Gala wręczenia nagród oraz wernisaż wystawy pokonkursowej Dobry Wzór 2016 odbędą się 20 października.

Dobry Wzór 2016 
Wręczenie nagród oraz wernisaż wystawy pokonkursowej: 20 października 2017 roku
Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie

Dodaj komentarz