• 2017-07-20

Zobacz filmy, które powstały podczas Kameralnego Lata

8 lipca zakończyły się 10. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato. Jednym z jego elemtów były warsztaty filmowe, na których uczestnicy z Polski, Włoch, Francji i Węgier tworzyli krótkie spoty o tematyce społecznej. Można już obejrzeć rezultat ich prac.

SPOTSHOT – Academy of Social Advertising (źródło: materiały prasowe organizatora)

SPOTSHOT – Academy of Social Advertising (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na jubileuszową edycję festiwalu Kameralne Lato złożyły się projekcje 65 filmów w ramach trzech sekcji konkursowych, pokazy dla dzieci, projekcje pozakonkursowe, szereg plenerowych imprez towarzyszących oraz rozbudowany komponent edukacyjny składający się z trzech programów edukacji filmowej, licznych konferencji i paneli dyskusyjnych.

Warsztaty filmowe Kameralnego Lata po raz pierwszy miały formułę międzynarodową. Uczestnicy wzięli udział w serii profesjonalnych szkoleń z zakresu scenopisarstwa, reżyserii, organizacji produkcji, realizacji obrazu, postprodukcji i dystrybucji. Przez tydzień, pod okiem doświadczonych filmowców, przy użyciu profesjonalnego sprzętu i z kompleksowym wsparciem specjalistycznych firm z branży filmowej, nakręcili krótkie spoty filmowe o tematyce społecznej, zaprezentowane podczas gali zamknięcia Kameralnego Lata.

Filmy powstawały pod okiem opiekunów artystycznych warsztatów: reżyserów Katarzyny Klimkiewicz i Grzegorza Zaricznego. Można je już oglądać na kanale YouTube.

10. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato
Od 2 do 8 lipca 2017 roku
Radom

Dodaj komentarz