Galeria Stroboskop: fuzja i wolność ekspresji

29 lipca Galeria Stroboskop zaprasza artystów, myślicieli, kuratorów i przyjaciół do zajmowania przestrzeni i czasu wedle własnego uznania.

The Space Program. An urban summer camp – plakat, wyk. Maciej Ratajski (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Space Program. An urban summer camp – plakat, wyk. Maciej Ratajski (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Space Program nie jest konwencjonalną wystawą, działaniem artystycznym, koncertem czy też zamknięciem imprezy sezonowej. Jest fuzją wszystkich tych elementów, nie zaś pojedynczą koncepcją.

Projekt Alexa Urso oraz Styrmira Örn Guðmundssona jest sposobnością do spotkania się i konfrontacji różnych energii kultury lokalnej i zagranicznej. Celem wydarzenia jest przedefiniowanie pojęcia praktyki kuratorskiej, bez autorytaryzmu czy żądzy, ale z pragnieniem stworzenia prawdziwej okazji do spotkania.

Od 10.00 do 22.00 odbędą się więc performance, warsztaty, wystawy i wykłady w formie biegu sztafetowego. Równocześnie na zewnątrz i wewnątrz przestrzeni będą trwały koncerty, sety didżejskie, zajęcia jogi i medytacji, wspólne śniadanie i dyskusje.

Mając na uwadze ideę wydarzenia, Alex i Styrmir jako jego kuratorzy nie będą mieli prefabrykowanych ram działania; ograniczą się do kierowania procesem organicznym artystów zaproszonych do wolnej ekspresji i interakcji między sobąi.

The Space Program. An urban summer camp
Kuratorzy: Alex Urso i Styrmir Örn Guðmundsson
29 lipca 2017 roku
Galeria Stroboskop w Warszawie

Dodaj komentarz