Powrót do rzemiosła

Wystawa w Galerii Srebra Pod Przepiórczym Koszem w Legnicy prezentuje wyroby jubilerskie Dawida Krzysteczko i Natalii Piotrowskiej-Grochoły.

„Po drugiej stronie lustra” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Po drugiej stronie lustra” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dawid Krzysteczko efektownie łączy piękno kamieni szlachetnych, stworzonych w najnowszych technologiach hydrotermalnych firmy Taiurus – certyfikowanych i dystrybuowanych na terenie Polski przez Pracownie Gemologiczną Jacka Ożdżeńskiego oraz naturalnych kryształów, pozostawionych w swej niezmienionej postaci. Ekspresyjna forma staje się w tej biżuterii przemyślaną i unikatową rzeźbą. Stawiając sztukę złotniczą na równi z innymi dziedzinami działalności twórczej, autor wyraża swój surrealistyczny styl, wykonując wyłącznie pojedyncze egzemplarze każdego ze swych dzieł.

Dawid Krzysteczko – jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Mieszka w Chorzowie. Od 2004 r. kontynuuje tradycje rodzinną pracując w Pracowni Złotniczej Jan Krzysteczko. Obok wytwarzania biżuterii zajmuje się także fotografię, grafiką (w tym użytkową), tworzeniem plakatów.

Obok prac Dawida Krzysteczko można podziwiać projekty Natalii Piotrowskiej-Grochoły, która prowadzi firmę Trimenti specjalizującą się w szkoleniach dla branży jubilerskiej.

Dawid Krzysteczko, Natalia Piotrowska-Grochoła. Po Drugiej Stronie Lustra
Od 21 lipca do 12 sierpnia 2017 roku
Wernisaż: 21 lipca 2017 roku, godz. 17.00
Galeria Srebra Pod Przepiórczym Koszem w Legnicy

Dodaj komentarz