Grave Pleasures zapowiada nowy album i koncert

Muzycy zespołu Grave Pleasures rozpoczęli prace nad drugą w dyskografii płytą. W studiu wspiera ich Jamie Gomez Arellano znany ze współpracy z Ulver, Ghost i Sunn O))). Grave Pleasures są jedną z gwiazd tegorocznego Soundrive Fest, który odbędzie się w dniach od 31 sierpnia do 2 września w klubie B90 w Gdańsku.

Grave Pleasures (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grave Pleasures (źródło: materiały prasowe organizatora)

Materiał powstaje w studiu nagraniowym mieszczącym się w budynkach, a raczej bunkrach należących dawniej do kompleksu Bletchley Park. Była to jedna z najważniejszych baz brytyjskiego wywiadu podczas drugiej wojny światowej. To właśnie tam łamano kod Enigmy i stamtąd nadawano audycje udające nazistowską propagandę, odbierane na terenie państwa hitlerowskiego.

Ten album będzie brzmiał, jakby po nuklearnej katastrofie wiatr owiewał stertę tysiąca czaszek. Nowy materiał to fuzja tego, co zrobiliśmy jako Beastmilk na Climax, oraz lepsze momenty z Dreamcrash Grave Pleasures. Te hymny przetrwania nagrywamy w bardzo adekwatnym do tego miejscu – mówią członkowie zespołu.

Następca debiutanckiej płyty Grave Pleasures Dreamcrash ma ukazać się jesienią.

Soundrive Fest to jeden z nielicznych polskich festiwali promujących młodą muzykę alternatywną. Impreza odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. Klub oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej. Dodatkową atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64.

Grave Pleasures na Soundrive Fest
Premiera płyty: jesień 2017 roku
Festiwal: od 31 sierpnia do 2 września 2017 roku
Klub B90, Gdańsk

Dodaj komentarz