Wernisaż i koncert jazzowy w Galerii Kordegarda

18 lipca w Galerii Kordegarda odbędzie się otwarcie wystawy Granica Terezy Barabasz. Wernisażowi wystawy towarzyszyć będzie koncert Jacka Namysłowskiego (stypendysty programu Młoda Polska) i Pawła Puszczało.

Tereza Barabasz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tereza Barabasz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tereza Barabasz to lwowianka, która dwukrotnie otrzymała stypendium Gaude Polonia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (operatorem Programu jest Narodowe Centrum Kultury). Wystawa w Galerii Kordegarda prezentować będzie pracę Granica. To eksperyment artystyczny łączący tkaninę z wideo. Celem wystawy jest próba wskazania granic między formami sztuki oraz samą sztuką, jej rozumieniem i odczuwaniem.

Kuratorka wystawy Anna Rakowska pisze: pełna liryzmu kompozycja złożona z przejrzystych włókien i zaplątanych pomiędzy nimi czerwonych, niewielkich elementów. Prostota używanych materiałów (m.in. papier, jasne i ciemne włókno), brak dekoracyjności, a jednocześnie działanie obrazem wideo są fundamentalnymi walorami sztuki Terezy Barabasz.

Projekt Granica to eksperyment polegający na połączeniu tkaniny artystycznej z wideo, to balansowanie na granicy realnego i widocznego, to wywoływanie stanu niepewności – co jest naprawdę widoczne, a co niszczy delikatną równowagę między obiektem realnym (tkaniną) i niematerialnym (strumieniem światła, dźwiękiem).

Tereza Barabasz. Granica 
Organizator: Narodowe Centrum Kultury
Kurator: Anna Rakowska,
Od 18 do 30 lipca 2017 roku
Wernisaż: 18 lipca 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Kordegarda w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR