W poszukiwaniu ubezpieczenia

I choć ludowe przysłowia stale przekonują, że „Polak mądry po szkodzie”, to jednak rzeczywistość pokazuje, ze coraz więcej rodaków świadomie wybiera ubezpieczenia. Oprócz polis obowiązkowych najczęściej decydujemy się na ochronę domu lub mieszkania. Te drugie wykupuje już 75% Polaków, ale warto zauważyć, że w pewien sposób polityka baków w dużej mierze ma wpływ na ten wysoki wynik. Dla większość z nas jedyna możliwością na zakup własnego M jest kredyt hipoteczny. Wymagania banków są dość wyśrubowane, a jednym z nich jest cesja polisy. W razie nieszczęśliwego zdarzenia to jednak bank będzie zabezpieczał swoje roszczenia z polisy.

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Pomyśl o sobie

Dopasowane do potrzeb ubezpieczenie Home Insurance pomoże nam w sytuacji trudnej, w przypadku zniszczenia mienia, wypadku czy też klęski żywiołowej. Nie tylko zapewni odszkodowanie, ale także niezbędną pomoc fachowców i opiekę logistyczną. Ubezpieczenie pozwala spokojnie spać i nie bać się o przyszłość, bo nawet trudne sytuacje będą łatwiejsze do przejścia z pomocą specjalistów. Ofert na rynku jest naprawdę dużo, warto więc poświęcić trochę czasu, by wybrać tę idealną, dopasowaną do naszych możliwości i oczekiwań. W takim zestawieniu propozycji, które możemy przygotować przy pomocy porównywarek dostępnych w sieci, znajdziemy dedykowane oferty. Wyboru nie powinniśmy jednak dokonywać ani na podstawie ceny ani tym bardziej reklamy.

Jak wybrać dobrą polisę?

Przede wszystkim rozważnie. Najważniejszym dokumentem, z którym powinniśmy się zapoznać wybierając ubezpieczenie mieszkania są „Ogólne Warunki Ubezpieczenia”. Warto pamiętać, że każdy ubezpieczyciel ma swoje własne wewnętrzne przepisy. Ich lektura nie jest łatwa ani przyjemna, ale pozwala poznać wszystkie zasady i potem, w razie nieoczekiwanego zdarzenia, wiedzieć, jakiej pomocy możemy się spodziewać. Wybór ubezpieczyciela to ważna decyzja, bo w pewien sposób na czas określony wiąże nas finansowo z jedną firmą. Dobrze by było, żeby była to oferta, którą będziemy chcieli przedłużać.

W poszukiwaniu ofert dobrze jest porównać szczegółowo kilka ofert. Może się okazać, że za ofertę z podobnymi warunkami zapłacimy dużo mniej, albo za tę samą cenę uda nam się znaleźć polisę, której gwarantowane odszkodowanie jest o nawet tysiąc złotych większe. Dokładna analiza warunków pozwoli znaleźć ewentualne „haczyki”. Pamiętajmy, że inwestując w odpowiednie drzwi i zamki, okna, specjalne systemy przeciwpożarowe możemy otrzymać atrakcyjne zniżki przy podpisywaniu polisy.

Dodaj komentarz