Norbert Delman kwestionuje dotychczasowe rozumienie rzeźby

Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej zaprasza na wystawę Norberta Delmana. Artysta bada i kwestionuje dotychczasowe rozumienie rzeźby. Rzeźbę ciała zderza z instalacją przestrzenną i rzeźbą w wirtualnej rzeczywistości.

Norbert Delman, „Body Over” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Norbert Delman, „Body Over” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Delman poszukuje człowieka w rozumieniu posthumanistycznym, człowieka udoskonalonego o technologię. Delman zwraca uwagę na sposób kształtowania formy ciała zarówno w przestrzeni fizycznej, jak i w wirtualnej. W Body Over Delman eksploruje temat porzucenia ciała fizycznego na rzecz awatara, co zmienia dynamikę komunikacji, która dotychczas odbywała się między ciałami w przestrzeni.

Podczas otwarcia kulturyści zaprezentują starannie wypracowane figury, demonstrując dążenie do doskonałości. Na wystawie, dzięki okularom do VR-u, publiczność przeniesie się do wykreowanej przez Delmana przestrzeni, aby na dwóch połączonych płaszczyznach (rzeczywistej i wirtualnej) skonfrontować się z pytaniami o współczesne formy cielesności.

Norbert Delman – rzeźbiarz i performer, twórca wideo, instalacji i grafik, kurator wystaw i kolaboratywnych projektów. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie obronił dyplom w pracowni prof. Mirosława Bałki. Jest współtwórcą przestrzeni wystawienniczej Stroboskop Art Space w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Norbert Delman. Body Over
Kuratorzy: Sarmen Beglarian, Sylwia Szymaniak
Koordynacja: Anna Rowińska
Otwarcie: 20 lipca 2017 roku, od godz. 19.00
Wystawa potrwa do 16 września 2017 roku
Biuro Wystaw w Warszawie

Dodaj komentarz