Psychodeliczny rock spod znaku Black Sabbath, czyli Kadavar

Kadavar zapowiada Rough Times. Nowy album niemieckiej grupy ukaże się już 29 września. Czwarty longplay w dorobku zespołu zostanie wydany za pośrednictwem Nuclear Blast.

Kadavar, „Rough Times” (źródło: materiały prasowe)

Kadavar, „Rough Times” (źródło: materiały prasowe)

Grupa przyjedzie promować najnowszy materiał na dwóch występach w Polsce. Koncerty Kadavar odbędą się: 2 listopada w warszawskiej Progresji oraz dzień później 3 listopada w krakowskim Kwadracie. W roli supportów zaprezentują się Mantar oraz Death Alley.

Poprzednie koncerty Kadavar w Polsce pewnie do dziś pamięta wielu fanów, którzy kochają granie, w którym jest stoner, niemało psychodelii, hardrockowych riffów i ciężaru doom metalu. Bo właśnie z tych elementów składają się kompozycje Christopha Lindemanna (Lupusa, czyli wilka), jego imiennika Bartelta (Tigera, czyli tygrysa) oraz grającego w kapeli od 2013 roku Dragona (Smoka), czyli Simona Bouteloupa.

Kadavar powstał w 2010 roku w Berlinie. Zespół to taki wehikuł czasu, który przenosi do lat 60., 70. Trio potrafi wprawić w narkotyczny stonerowy i psychodeliczny trans, napędzić hard rockiem i przytłoczyć doomem. Niemcy potrafią też pisać świetne melodie. Ostatni raz, kiedy Kadavar był w Polsce, trzeci album Berlin dopiero miał się ukazać. Niemiecka formacja pracuje intensywnie nad czwartą studyjną płytą.

Kadavar, Rough Times
Premiera płyty: 29 września 2017 roku
Koncert w Progresji: 2 listopada, godz. 19.00
Koncert w Klubie Kwadrat: 3 listopada, godz. 18.30
Knock Out Productions

Dodaj komentarz