• 2017-07-15

Zgub się w teatrze

W wakacje drzwi Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie pozostają otwarte. Pracownicy zapraszają na grupowe bądź indywidualne zwiedzanie teatru zarówno w dzień, jak i w nocy. Istnieje możliwość oprowadzania w języku angielskim.

Zagubieni w teatrze. Nocne zwiedzanie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zagubieni w teatrze. Nocne zwiedzanie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zagubieni w teatrze nocą to doświadczanie teatru, historii i duchów, które zamieszkują jego mury. Pełna napięcia i nagłych zwrotów akcji wędrówka jest jedyną w swoim rodzaju możliwością zobaczenia pomieszczeń i zakamarków, które na co dzień strzeżone są przed okiem widza. Nocą gmach teatru ożywa, to co oczywiste za dnia, po zmierzchu zmienia swoje oblicze. Organizatorzy zachęcają, by „wsłuchać się w bijące serce teatru i głosy jego odwiecznych mieszkańców”. Propozycja odkrycia tajemnic jednej z najstarszych polskich scen przeznaczona jest dla osób pełnoletnich o mocnych nerwach oraz… z poczuciem humoru.

Za dnia, przewodnicy Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przedstawią chętnym barwną historię gmachu; opowiedzą o jego niezwykłej architekturze, o teatralnych obyczajach i zabiorą w miejsca normalnie dla widzów niedostępne. Planowane jest zwiedzanie westybul i foyer teatru, loży cesarskiej, kurtyny Henryka Siemiradzkiego i oryginalnej garderoby Ludwika Solskiego.

Bilety na wydarzenia możliwe są do nabycia w godzinach zwiedzania we foyer Teatru.

Zagubieni w Teatrze
W wybrane dni lipca oraz sierpnia 2017
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR