Kurator – artysta

Półkolonie w galerii BWA Zielona Góra to wystawa w procesie, przygotowana przez studentów II roku kierunku Kuratorstwo i Teorie Sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

„Półkolonie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Półkolonie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Każda osoba z zespołu kuratorskiego zaprosiła do udziału w wystawie artystę lub kolektyw, z którym będzie pracować nad realizacjami składającymi się na program wydarzenia – wystawy. Na tygodniowy pobyt – letni plener grupy studenckiej w galerii BWA ,złożą się działania odnoszące się do miejsca i sytuacji warunkującej ich realizację, skierowane zarówno do samej grupy uczestników półkolonii jak i mieszkańców Zielonej Góry, zainteresowanych aktywnym udziałem. Będą miały charakter performatywny, warsztatowy, edukacyjny, rekreacyjny i wystawienniczy.

Kuratorzy i artyści wykorzystają możliwie jak najwięcej przestrzeni i kontekstów związanych z miejscem i czasem; infrastrukturę BWA, historię, miasto, porę roku, różnorodne formy współpracy i spędzania razem czasu oraz kontekst Uniwersytetu. Ważnym aspektem będzie również wyjście poza budynek, praca w terenie i zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu różnych grup społecznych. Podczas wystawy organizowane będą wykłady, warsztaty i performansy. Szczegółowy program na stronie BWA Zielona Góra.

Zespół artystyczno-kuratorski: Filip Figiel, Szymon Heinze – Magdalena Adameczek; Martyna Hadyńska – Dominika Święcicka; Natalia Karczewska – Aleksandra Polerowicz; Paulina Piórkowska – Tomek Pawłowski; Julia Taszycka – Ada Kusiak; Mikołaj Tkacz – Aleksandra Brillowska; Paweł Tymcio – Mateusz Włodarek

Półkolonie
Od 7 do 20 lipca 2017 roku
BWA Zielona Góra

Dodaj komentarz