Transmission: nowatorstwo w sztuce video

Stowarzyszenie Artystów Transmission ogłosiło drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu Wideo Artu pod nazwą Wszyscy jesteśmy w tym razem – artystyczny przewodnik przez świat post-prawdy. Festiwal odbędzie się równolegle w dniach od 20 do 23 lipca w trzech różnych miastach: Karlsruhe, Warszawie i Kassel.

Transmission. Międzynarodowy Festiwal Wideo Artu. Kassel – Warszawa – Karlsruhe (źródło: materiały prasowe organizatora)

Transmission. Międzynarodowy Festiwal Wideo Artu. Kassel – Warszawa – Karlsruhe (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wybrane drogą konkursu prace twórców z całego świata – w tym roku nadesłano ich kilkaset – zaprezentowane zostaną publiczności na równoczesnym otwarciu w trzech miastach dzięki projekcji streamingowej oraz na stronie internetowej festiwalu.

Międzynarodowe jury w składzie: Mirosław Bałka, Lisa Bensel, Nadja Verena Marcin i Viktoria Ilyushkina przyznają nagrodę Golden Pyramid Video Art Prize 2017.

Transmission to festiwal, który co roku odbywa się w różnych europejskich miastach. To impreza organizowana z inicjatywy samych artystów. Jej celem jest pokazanie nowatorskich postaw w sztuce wideo i pochodnych mediów oraz kooperacja pomiędzy środowiskami artystycznymi z różnych europejskich miast.

Każdego roku Transmission jest nieco inne. Ważne są nie tylko prezentacje prac video, ale także wystawy, performanse, odczyty, spektakle, warsztaty i inne działania artystyczne, które można z pomocą łącza internetowego zaprezentować w trzech miejscach równolegle. Celem festiwalu jest przybliżenie pochodzących z całego świata różnorodnych produkcji artystycznych, opartych na ruchomym obrazie i działaniu w czasie.

Tegorocznymi partnerami festiwalu są warszawska Fundacja Komunikacja Kultury, Komuna//Warszawa, niemiecka fundacja UND#9, Platforma Sztuki Tokonoma oraz Akademia Sztuk Pięknych w Kassel.

Transmission. Międzynarodowy Festiwal Wideo Artu
Od 20 do 23 lipca 2017 roku
Kassel–Warszawa–Karlsruhe

Dodaj komentarz