Transmission: nowatorstwo w sztuce video

Stowarzyszenie Artystów Transmission ogłosiło drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu Wideo Artu pod nazwą Wszyscy jesteśmy w tym razem – artystyczny przewodnik przez świat post-prawdy. Festiwal odbędzie się równolegle w dniach od 20 do 23 lipca w trzech różnych miastach: Karlsruhe, Warszawie i Kassel.

Transmission. Międzynarodowy Festiwal Wideo Artu. Kassel – Warszawa – Karlsruhe (źródło: materiały prasowe organizatora)

Transmission. Międzynarodowy Festiwal Wideo Artu. Kassel – Warszawa – Karlsruhe (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wybrane drogą konkursu prace twórców z całego świata – w tym roku nadesłano ich kilkaset – zaprezentowane zostaną publiczności na równoczesnym otwarciu w trzech miastach dzięki projekcji streamingowej oraz na stronie internetowej festiwalu.

Międzynarodowe jury w składzie: Mirosław Bałka, Lisa Bensel, Nadja Verena Marcin i Viktoria Ilyushkina przyznają nagrodę Golden Pyramid Video Art Prize 2017.

Transmission to festiwal, który co roku odbywa się w różnych europejskich miastach. To impreza organizowana z inicjatywy samych artystów. Jej celem jest pokazanie nowatorskich postaw w sztuce wideo i pochodnych mediów oraz kooperacja pomiędzy środowiskami artystycznymi z różnych europejskich miast.

Każdego roku Transmission jest nieco inne. Ważne są nie tylko prezentacje prac video, ale także wystawy, performanse, odczyty, spektakle, warsztaty i inne działania artystyczne, które można z pomocą łącza internetowego zaprezentować w trzech miejscach równolegle. Celem festiwalu jest przybliżenie pochodzących z całego świata różnorodnych produkcji artystycznych, opartych na ruchomym obrazie i działaniu w czasie.

Tegorocznymi partnerami festiwalu są warszawska Fundacja Komunikacja Kultury, Komuna//Warszawa, niemiecka fundacja UND#9, Platforma Sztuki Tokonoma oraz Akademia Sztuk Pięknych w Kassel.

Transmission. Międzynarodowy Festiwal Wideo Artu
Od 20 do 23 lipca 2017 roku
Kassel–Warszawa–Karlsruhe

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR