• 2017-07-14

Rusza 7. Transatlantyk Festival

Blisko 200 filmów na kilkuset pokazach, znakomici goście ze świata kina i muzyki, Master Class Edwarda Nortona, Micheala Seresina i Lucrecii Martel oraz niezwykłe seanse w wyjątkowych warunkach, czyli Kino Kulinarne i Kino Łóżkowe – w piątek 14 lipca w Łodzi startuje siódmy już Transatlantyk Festival. W tym roku potrwa do 21 lipca.

7. Transatlantyk Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

7. Transatlantyk Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Siła kobiet płynie z połączenia pierwotnej odwagi i odpowiedzialności. To najważniejsze wartości” — mówi Jan A.P. Kaczmarek, dyrektor festiwalu. #siłakobiety jest hasłem tegorocznego Transatlantyku, a motyw ten odnajdziemy w wielu zaplanowanych w programie wydarzeniach.

W piątek, 14 lipca podczas Gali Otwarcia w Teatrze Wielkim w Łodzi w Wielkim Czytaniu Kobiet wezmą udział znane i cenione Polki – wśród nich m.in.: aktorki Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Justyna Wasilewska, pisarki Sylwia Chutnik i Katarzyna Bonda, projektantka Joanna Klimas, reżyserki Joanna Kos-Krauze i Maria Sadowska.

W ramach cyklu Zbliżenia zaplanowano spotkanie z argentyńską reżyserką Lucrecią Martel, która jest gościem specjalnym festiwalu, oraz Barbarą Sass. W programie festiwalu zaprezentowane zostaną również filmy o kobietach i tworzone przez kobiety oraz warsztaty dla profesjonalistek z branży filmowej.

W piątek 21 lipca z widzami spotka się Edward Norton. Będzie to pierwsza wizyta aktora w Polsce. Z tej okazji Transatlantyk przypomni trzy ważne tytuły z jego filmografii: Fight Club (Podziemny krąg) w reżyserii Davida Finchera, obsypanego Oscarami Birdmana Alejandro Gonzáleza Iñárritu i Lęk pierwotny – debiut Nortona z 1996 roku, za który dostał on swoją pierwszą nominację do Oscara.

7. Transatlantyk Festival
Od 14 do 21 lipca 2017 roku
Łódź

Dodaj komentarz