• 2017-07-13

Kedi – dokument o życiu stambulskich kotów

Fenomenalny dokument o życiu stambulskich kotów, który podbił już serca publiczności na całym świecie. Kedi – sekretne życie kotów stał się prawdziwym przebojem amerykańskich kin, będąc trzecim najlepiej zarabiającym nieanglojęzycznym dokumentem wszech czasów.

„Kedi – sekretne życie kotów”, reż. Ceyda Torun (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Kedi – sekretne życie kotów”, reż. Ceyda Torun (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Stambuł to jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości.

Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.

Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe indywidualności, które są naszymi przewodnikami po Stambule. Oglądamy z bliska ich codzienne przygody i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Poznajcie ich sekretne życie!

Kedi – sekretne życie kotów, reż. Ceyda Torun
Premiera: 28 lipca 2017 roku
M2 Films

Dodaj komentarz