• 2017-07-13

Bartek Kulik i Późne Lato nad Wisłą

16 lipca na wiślanej scenie wystąpi kolejny wykonawca w ramach kulturalnego lata w Toruniu – będzie to Bartek Kulik i Późne Lato.

Bartek Kulik i Późne Lato (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bartek Kulik i Późne Lato (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół został założony w 2015 roku przez muzyków związanych z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz zespołem Disparates. Punktem wyjścia stały się piosenki Bartka Kulika inspirowane muzyką folkowych songwriterów lat sześćdziesiątych. Muzyka grana przez Późne Lato oparta jest w dużej mierze na klasycznym brzmieniu instrumentów akustycznych (smyczki, instrumenty dęte, instrumenty etniczne). Zespół celowo zrezygnował z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą nowe technologie, w tym z brzmień „syntetycznych”.

W warstwie tekstowej utworów mieszają się elementy baśniowości z codzienną prozą, bezpośrednie odniesienia do obecnych sytuacji społecznych czy nawet politycznych z symboliczną nie stroniącą od surrealizmu poetyką. Całość, muzyka i tekst, tworzą swoisty realno-magiczny świat, w którym słuchacz ma pewną przestrzeń do indywidualnej interpretacji. Premiera pierwszej płyty Późnego Lata miała miejsce 27 marca.

Na wiślanej scenie artyści zaprezentują piosenki ze swojego debiutanckiego krążka. Możemy się spodziewać folku z elementami piosenki poetyckiej, muzyki filmowej, cygańskiego jazzu i alternatywnego rocka.

Bartek Kulik i Późne Lato
16 lipca 2017 roku, godz. 21.00
Barka Wiślana
Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR