• 2017-07-12

Luc Besson odwiedzi Polskę

22 lipca ze specjalną wizytą w Polsce pojawi się francuski reżyser Luc Besson. Twórca kultowych dzieł Piąty element, Leon zawodowiec, Wielki błękit i Nikita przyleci do Warszawy promować swój najnowszy film – superprodukcję Valerian i Miasto Tysiąca Planet. W trakcie pobytu nad Wisłą filmowiec weźmie udział w spotkaniu z mediami, będzie też gościem honorowym uroczystej polskiej prapremiery Valeriana.

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet”, reż. Luc Besson (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet”, reż. Luc Besson (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najnowsza produkcja Luca Bessona to nie tylko największe dzieło w karierze reżysera, ale również najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza granicami USA. Adaptacja przełomowego komiksu, który przez dekady inspirował kolejne generacje artystów, pisarzy i filmowców, trafi do regularnej dystrybucji 4 sierpnia.

Valerian (Dane DeHaan) i Laureline (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Choć podczas misji cechuje ich skuteczność i profesjonalizm, Valerian ani na chwilę nie ustaje w wysiłkach, by oczarować piękną partnerkę. Problem w tym, że wszelkie próby flirtu nie robią na niej żadnego wrażenia…

Sytuacja staje się poważna, gdy Valerian i Laureline otrzymują nowe zadanie. Na rozkaz komandora Arüna Filitta (Clive Owen) udają się do międzygalaktycznego miasta Alpha. Zapierająca dech w piersiach metropolia jest domem dla tysięcy gatunków ze wszystkich zakątków kosmosu, które od setek lat dzielą się ze sobą wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Po przybyciu na Alphę agenci odkrywają, że na miejscu nie wszystko funkcjonuje tak, jak mogłoby się wydawać. Wkrótce w kulturowym i politycznym centrum galaktyki przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Valerian i Miasto Tysiąca Planet, reż. Luc Besson
Premiera: 4 sierpnia 2017 roku
Kino Świat

Dodaj komentarz