• 2017-07-12

Pierwszy singiel i klip z nadchodzącej płyty Leny Romu

22 września nakładem Karrot Kommando ukaże się najnowszy album Leny Romul. Marti Brown to trzecia płyta artystki, na której porzuca ona saksofon na rzecz intymnego śpiewu.

Lena Romul (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Lena Romul (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Organiczne brzmienie płyty jest efektem zespołowego muzykowania z dala od miejskiego zgiełku. Płyta powstała bowiem w Sudetach, w studiu otoczonym górami i lasami, gdzie sygnał telefonu komórkowego prawie nie dociera a poziom decybeli na zewnątrz nie przekracza dwudziestu. Jak mówi Lena:

Tam można było chwilę odetchnąć, bo Warszawa było bardzo daleko. Sklep spożywczy także. Przyjęły nas dwie młode rodziny, było spokojnie, były góry, granica Polski, świeże powietrze, dużo czasu wolnego. W takich warunkach płyta nagrywa się sama – zespół po prostu gra razem piosenki przez kilka dni. Jak w czasach kiedy tylko tak nagrywano.

Album Marti Brown jest utrzymany w stylistyce akustycznego retro popu. Zawiera 9 piosenek w języku polskim. Brzmienia gitar, perkusji, wurlitzera, mellotronu urozmaicone są partiami banjo, akordeonu i piły. Pierwszym zwiastunem płyty jest utwór James Blond, który ilustruje stonowany i intrygujący klip autorstwa Jarka Tokarskiego.

Lena Romul, Marti Brown
Premiera: 22 września 2017 roku
Karrot Kommando

Dodaj komentarz