• 2017-07-11

Kościuszko w komiksie

Stowarzyszenie na Rzecz Dworku Białoprądnickiego zaprasza młodzież i dorosłych na kolejne warsztaty w ramach projektu Tadeusz Kościuszko – Narodowa Lekcja Historii – tym razem z zakresu tworzenia komiksu. Bezpłatne zajęcia będą się odbywały od 17 do 21 lipca.

„Kościuszko w komiksie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kościuszko w komiksie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie zajęć znajdą się historia i teoria komiksu, podstawy jego tworzenia, planowania planszy, projektowania postaci i konstruowania dialogów. Podczas zajęć zaprezentowane zostanie współczesne spojrzenie na historię. Komiks zostanie oparty na wydarzeniach z życia Tadeusza Kościuszki. Efekt pracy warsztatowej zostanie wydany.

Warsztaty poprowadzi Xawery Deskur Wolski – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, na wydziale Grafiki. Zajmuje się między innymi filmem, komiksem, animacją oraz ingerencjami w przestrzeń publiczną. W 2015 roku został laureatem (wraz z Olgą Kowalską) w ogólnopolskim konkursie Narracje #7. W 2014 roku był finalistą I nagrody ogólnopolskiego konkursu Artystyczna Podróż Hestii (miesięczne stypendium w Nowym Jorku i wystawa indywidualna w galerii Propaganda w Warszawie) oraz Grolsch ArtBoom Festiwal (wraz z Hubertem Gromnym). Stworzył (wspólnie z Hubertem Gromnym) pracę Crystalskullsare modern fakes? Adventure movie, która znajduje się w Kolekcji Bunkra Sztuki w Krakowie. Jest współtwórcą grupy Spirala, która przez okres 2011–2013, zarządzała artystycznymi wydarzeniami Zbiornika Kultury w Bunkrze Sztuki w Krakowie.

Kościuszko w komiksie
Prowadzenie: Xawery Deskur Wolski
Od 17 do 21 lipca 2017 roku
Stowarzyszenie na Rzecz Dworku Białoprądnickiego
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR