• 2017-07-11

Kościuszko w komiksie

Stowarzyszenie na Rzecz Dworku Białoprądnickiego zaprasza młodzież i dorosłych na kolejne warsztaty w ramach projektu Tadeusz Kościuszko – Narodowa Lekcja Historii – tym razem z zakresu tworzenia komiksu. Bezpłatne zajęcia będą się odbywały od 17 do 21 lipca.

„Kościuszko w komiksie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kościuszko w komiksie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie zajęć znajdą się historia i teoria komiksu, podstawy jego tworzenia, planowania planszy, projektowania postaci i konstruowania dialogów. Podczas zajęć zaprezentowane zostanie współczesne spojrzenie na historię. Komiks zostanie oparty na wydarzeniach z życia Tadeusza Kościuszki. Efekt pracy warsztatowej zostanie wydany.

Warsztaty poprowadzi Xawery Deskur Wolski – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, na wydziale Grafiki. Zajmuje się między innymi filmem, komiksem, animacją oraz ingerencjami w przestrzeń publiczną. W 2015 roku został laureatem (wraz z Olgą Kowalską) w ogólnopolskim konkursie Narracje #7. W 2014 roku był finalistą I nagrody ogólnopolskiego konkursu Artystyczna Podróż Hestii (miesięczne stypendium w Nowym Jorku i wystawa indywidualna w galerii Propaganda w Warszawie) oraz Grolsch ArtBoom Festiwal (wraz z Hubertem Gromnym). Stworzył (wspólnie z Hubertem Gromnym) pracę Crystalskullsare modern fakes? Adventure movie, która znajduje się w Kolekcji Bunkra Sztuki w Krakowie. Jest współtwórcą grupy Spirala, która przez okres 2011–2013, zarządzała artystycznymi wydarzeniami Zbiornika Kultury w Bunkrze Sztuki w Krakowie.

Kościuszko w komiksie
Prowadzenie: Xawery Deskur Wolski
Od 17 do 21 lipca 2017 roku
Stowarzyszenie na Rzecz Dworku Białoprądnickiego
Kraków

Dodaj komentarz