• 2017-07-11

Paradise Lost na klubowym koncercie w Krakowie

Knock Out Productions zaprasza na klubowy koncert Paradise Lost 9 października do klubu Kwadrat. Doom metalowcy przyjadą promować swój najnowszy krążek zatytułowany Medusa, który ukazał się 1 września.

Paradise Lost (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paradise Lost (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kiedy wszystkim wydawało się, że historia Paradise Lost pozostanie już oparta głównie na wspominaniu wspaniałych dokonań z przeszłości, legenda doom i death metalu zaserwowała w 2015 roku album, który chyba wszystkim zamknął usta. The Plague Within z okładką naszego mistrza Zbyszka Bielaka to powrót angielskich mistrzów do wielkiej formy.

Paradise Lost, którym niezmiennie dowodzą Nick Holmes i Greg Mackintosh, wspierani przez Aaroma Eddy’ego i Stephena Edmondsona i od 2016 roku przez fińskiego bębniarza Waltteriego Väyrynena (także w znakomitej kapeli Grega Vallenfyre). W tym czasie sprzedali parę milionów płyt oraz nagrali albumy, które dziś mają już status klasycznych, Lost Paradise, Gothic, Draconian Times, One Second. Odważyli się też na elektroniczną woltę w postaci Host. Potem jednak wrócili na metalową drogę, którą w ostatnich kilkunastu miesiącach przemierzają w imponującym stylu. Doom metal z wpływami death metalu i pięknymi, ponurymi oraz melancholijnymi melodiami Mackintosha niezmiennie robi ogromne wrażenie.

W trakcie jesiennej trasy koncertowej po Europie, Paradise Lost będzie wspierany przez Pallbearer oraz Sinistro.

Paradise Lost
9 października 2017 roku
Klub Kwadrat w Krakowie
Knock Out Productions

Dodaj komentarz