• 2017-07-11

Radomskie spotkania z filmem

8 lipca w radomskim kinie Helios miała miejsce ceremonia zamknięcia 10. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato. W Konkursie Głównym filmów krótkometrażowych zwyciężył i zdobył Grand Prix Złotego Łucznika Marek Skrzecz, reżyser filmu Amerykański sen.

„Amerykański sen”, reż. Marek Skrzecz (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Amerykański sen”, reż. Marek Skrzecz (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Konkursie Filmów Niezależnych główną nagrodę zdobył zaś film Hycel w reżyserii Darii Woszek; w Konkursie Filmów Odrzutowych –Hydepark autorstwa Adama Orsborna. Nagrody zostały przyznane także w wielu innych kategoriach. Kameralne Latoto także jeden z tych festiwali, na których przyznawane są nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

Kameralne Lato to jedyny festiwal filmowy w kraju organizowany w ścisłym porozumieniu z polskimi służbami mundurowymi. Impreza jest mocno osadzona w mieście i regionie; projekcjom filmowym o tematyce społecznej towarzyszą warsztaty prowadzone przez doświadczonych filmowców. Głównymi mecenasami festiwalu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

10. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato
Od 2 do 8 lipca 2017 roku
Radom

Dodaj komentarz