Może morze?

W lipcu w Strefie Sztuki Art Gallery w Gdańsku będzie można zobaczyć premierową, pełną odniesień do kultury skandynawskiej wystawę Klary Cichej – See/sea. Malarstwo.

Klara Cicha, „See/sea. Malarstwo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Klara Cicha, „See/sea. Malarstwo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Twórczość artystki nierozerwalnie związana jest ze sztuką abstrakcji. Poprzez płynne, falujące linie oraz kolorystykę, która zawężona jest na palecie kolorów Pantone do odcieni niebieskiego, przywodzących na myśl bezkres mórz, oceanów, jezior i innych zbiorników wodnych – prace Klary Cichej mogą pokierować wyobraźnię odbiorcy w stronę skojarzeń z wodą.

Ekspozycja będzie okazją, by zapoznać się z najnowszym projektem artystki – pool, a także – zobaczyć i nieco starsze cykle, między innymi serię inspirowaną utworem We have the map of the piano zespołu múm. Praca dyplomowa Klary Cichej składa się z 4 obrazów akrylowych na płótnie wielkości 210×70 cm oraz serii miniatur akwarelowych SF, inspirowanych piosenką Scotta McKenzie’ego pt. San Francisco z lat 70. oraz fotografiami San Francisco z 80..

Klara Cicha to artystka urodzona w 1987 roku w Warszawie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku malarstwo; dyplom obroniła w pracowni prof. Andrzeja M. Bartczaka. Dwukrotnie została wyróżniona w Konkursie im. Władysława Strzemińskiego przez Miejską Galerię Sztuki w Łodzi oraz jury konkursu. Artystka tworzy głównie w zakresie malarstwa olejnego, akrylowego i akwareli.

Klara Cicha, See/sea. Malarstwo 
Kuratorka: Adriana Michalska
Od 1 do 20 lipca 2017 roku
Strefa Sztuki. Art Gallery w Gdańsku

Dodaj komentarz