Weź udział w Konkursie Sztuki na Bilbordach

Konkurs jest częścią 10. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki na Bilbordach Art Moves. Organizatorzy zaadresowali zaproszenie do wszystkich zainteresowanych osób, artystów, studentów.

Konkurs Sztuki na Bilbordach Art Moves Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs Sztuki na Bilbordach Art Moves Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

10 najlepszych prac, wyłonionych przez międzynarodowe jury zostanie pokazanych na bilbordach w przestrzeni miejskiej Torunia we wrześniu/ październiku 2017 roku. Autor najlepszej pracy otrzyma Główną Nagrodę w wysokości 5000 zł. Praca konkursowa ma być twórczą wypowiedzią artystyczną, nawiązującą do konkursowego hasła, które w tym roku brzmi: „Zaangażowanie i odpowiedzialność. Czy każdy z nas może współtworzyć lepszy świat?”.

Konkursowe hasło można traktować jako metaforę procesów zachodzących we współczesnym świecie. Czy każdy z nas jest odpowiedzialny za kształt świata, w którym żyjemy? Czy jesteśmy gotowi, by się zaangażować i wziąć odpowiedzialność za swoje życie i życie wspólnot, w których żyjemy? Może jednak wolimy złożyć tę odpowiedzialność w ręce innych – polityków, rządów, mediów, korporacji? Czy oni podejmą to wyzwanie? Nawet jeśli, to czy stworzą taki świat, w którym chcielibyśmy żyć? Nasze działania, jak również brak działań mają swoje skutki i konsekwencje. Co możemy zrobić?

Czy mamy biernie czekać, aż ktoś inny zrobi coś za nas? Może lepiej, by każdy z nas, na swój własny sposób wziął odpowiedzialność za „swój” kawałek świata, bez względu na to, gdzie mieszka, co robi i jaki ma status społeczny? Jeśli wielu z nas zrobi codziennie coś małego, a jednak świadomego i sensownego, to czy będzie miało to wpływ na kształt świata, w którym żyjemy? Czy nasze działania muszą być na pierwszych stronach gazet, czy mogą być zwyczajne i codzienne, by miały sens i znaczenie? Może jednak warto uruchomić swoją kreatywność oraz podjąć wyzwanie i trud współtworzenia lepszego świata?

Więcej informacji o Konkursie i Festiwalu można znaleźć stronie Art Moves Festival.

Konkurs Sztuki na Bilbordach
Organizator: Art Moves Festival w Toruniu
Zgłoszenia do 19 lipca 2017 roku

Dodaj komentarz