Browary Warszawskie – kolejny projekt JEMS Architekci

Browary Warszawskie to harmonijnie zaprojektowana, śródmiejska przestrzeń, w której obok współczesnych budynków mieszkalnych i biurowych, nowe życie zyskają zabytkowe zabudowania symbolu przedsiębiorczości z przełomu XIX i XX wieku. Na placu budowy w kwartale ulic Grzybowskiej, Wroniej, Chłodnej i Krochmalnejna Woli wmurowano właśnie symboliczny kamień węgielny.

Browary Warszawskie, proj. JEMS Architekci (źródło: materiały prasowe)

Browary Warszawskie, proj. JEMS Architekci (źródło: materiały prasowe)

W specjalnej kapsule umieszczonej w fundamentach Browarów Warszawskich znalazły się m.in. zdigitalizowane, drobne pamiątki związane z historią zakładów założonych tu w 1846 roku – skany etykiet (nie tylko piwa, ale też produkowanych tu popularnych napojów bezalkoholowych), dawnych reklam, publikacji prasowych czy papierów wartościowych. Nie zabrakło również zdjęć dokumentujących codzienną pracę w browarach oraz ludzi, którzy przyczynili się do ich sukcesu.

To koncepcja, która przywróci ten kwartał Warszawie i warszawiakom. W poszanowaniu dla historii, dążąc do przywrócenia naturalnej ciągłości rozwoju miasta, przez lata w tym miejscu przerwanej, nasz projekt tworzy ramy dla nowoczesnego, wielofunkcyjnego miejskiego środowiska i odpowiada na zróżnicowane, ludzkie potrzeby – powiedział Olgierd Jagiełło, współzałożyciel i wspólnik w firmie JEMS Architekci.

Echo Investment planuje również renowację budynków warzelni i laboratorium oraz dużego fragmentu zabytkowych piwnic. Historyczne zabudowania zyskają też współczesne otoczenie – pięćnowych budynków mieszkalnych i trzy biurowe. Całość założenia harmonijnie połączą, a jednocześnie otworzą na miasto, elementy takie jakmiejski ogród,ogólnodostępne place miejskie i uliczki, wokół których powstaną restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe.

Całkowite zakończenie realizacji inwestycji Browary Warszawskie zaplanowano na 2020 rok, ale pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tu już za dwa lata.

Browary Warszawskie, proj. JEMS Architekci
Zakończenie budowy: 2020 rok
Echo Investment

Dodaj komentarz