Chodź, naszkicuj nasz świat

Ósmego lipca odbędzie się kolejny spacer ze szkicownikiem w ręku. Tym razem tematem przewodnim sobotniego działania będzie miasto i architektura, co związane jest trwającą w Centrum Sztuki WRO wystawą Mega-Lo-Polis. Częścią wystawy jest instalacja-makieta miasta, zbudowana z 400 zużytych płyt głównych komputerów, zajmująca powierzchnię ponad 40m2.

Subiektywny Atlas Rzeczywistości. Spacer architektoniczno-rysunkowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Subiektywny Atlas Rzeczywistości. Spacer architektoniczno-rysunkowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zadaniem uczestników będzie tropić wątki miejskie, cofać się w czasie, przyglądając się kolejnym budowlom w dzielnicy Krzyki. Spacer to okazja do rysunkowej improwizacji, szkicowania detali architektonicznych, kreślenia map i ścieżek miejskich. W ten sposób za pomocą zapisków, szkiców i skojarzeń każdy stworzy kolejne karty Subiektywnego atlasu rzeczywistości.

Spacer poprowadzą rysownicza Lena Czerniawska oraz Piotr Jakub Fereński – wykładowca na wrocławskim kulturoznawstwie oraz Akademii Sztuk Pięknych, badacz miasta, współautor projektu Kto widział… modernizm.

Działanie ma swobodny charakter, bez ograniczeń wiekowych, a zdolności rysunkowe nie są konieczne. Spacer rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa około 2 godzin.

Subiektywny Atlas Rzeczywistości. Spacer architektoniczno-rysunkowy
8 lipca, godz. 10.00
Główne wejście do Sky Tower
Centrum Sztuki WRO

Dodaj komentarz