Krajobraz kulturowy Karkonoszy

Od 7 lipca w Galerii Miejskiej we Wrocławiu będzie można zobaczyć wystawę Elewator sztuki mówiącą o specyficznym krajobrazie kulturowym Karkonoszy. Zaprezentuje ona różnorodność, jak również spoistość wielokulturowego kręgu artystycznego, formowanego przez postaci, które na przestrzeni ostatnich dekad w różnych okresach swojego życia związane były z Kotliną Jeleniogórską.

Matylda Konecka, „Koszmar z Ulicy Dale”, Manchester, Anglia, 2014, techniki mieszane, 50×70 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Matylda Konecka, „Koszmar z Ulicy Dale”, Manchester, Anglia, 2014, techniki mieszane, 50×70 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawę składają się prace czternastu artystów, reprezentujących postawy specyficzne dla kilku pokoleń. Od fascynacji abstrakcją geometryczną, przez surrealizm oraz działalność osadzoną w realizmie, po najświeższe zainteresowanie nowymi mediami i ich nieograniczoną możliwością twórczą. Wśród wybranych do prezentacji prac zobaczyć można przykłady rzeźby monumentalnej, malarstwa, rysunku, fotografii. Odnajdziemy tu zarówno artystów uznanych, jak i bardzo młodych, tuż przed obroną dyplomu w Akademii.

Więcej na temat wystawy Elewator sztuki w serwisie Wydarzenia.o.pl

Elewator sztuki
Od 7 lipca do 19 sierpnia 2017 roku
Kurator: Mirosław Jasiński
Galeria Miejska we Wrocławiu

Dodaj komentarz