• 2017-07-06

Paryż może poczekać – debiut Eleanor Coppoli

Piękna, zabawna i wzruszająca opowieść o odkrywaniu życia na nowo. Pełna doskonałego jedzenia i wina niesamowita podróż, która pozwoli chłonąć magiczne zakątki Francji wszystkimi zmysłami. Paryż może poczekać jest debiutem fabularnym Eleanor Coppoli, której mężem jest hollywoodzki reżyser Francis Ford Coppola.

„Paryż może poczekać”, reż. Eleanor Coppola (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Paryż może poczekać”, reż. Eleanor Coppola (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Życie Anne (Diane Lane) powinno być spełnieniem marzeń. Kobieta jest bowiem żoną bogatego hollywoodzkiego producenta – Michaela (Alec Baldwin) i towarzyszy mu w podróżach po całym świecie. Anne żyje jednak w cieniu zapracowanego i nieobecnego męża, a żar namiętności w ich małżeństwie wypalił się już dawno. Pewnego dnia bliski współpracownik Michaela – beztroski Francuz o imieniu Jacques (Arnaud Viard), proponuje jej podróż samochodem z odbywającego się w Cannes festiwalu filmowego do Paryża. Zaplanowana na siedem godzin podróż, zamienia się w dwudniową przygodę pełną najlepszego jedzenia, doskonałego wina, zapierających dech widoków, nieoczekiwanego humoru oraz… szczypty romansu.

W rolach głównych występują nominowani do Oscara: Diane Lane oraz Alec Baldwin. Za produkcję odpowiada m.in. Fred Roos, który ma na swoim koncie pracę przy filmach: Między słowami, Mów mi Vincent i Bling Ring.

Paryż może poczekać, reż. Eleanor Coppola
Premiera: 21 lipca 2017 roku
Kino Świat

Dodaj komentarz