Historia pewnego podwórka

Z początkiem sierpnia wystartują organizowane przez Pix.house w Poznaniu warsztaty fotografii dokumentalnej i reporterskiej Mój fyrtel / moja przestrzeń. Projekt finansowany jest w ramach stypendium artystycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcie z poprzedniej edycji warsztatów Pix.house w Poznaniu, fot. Michał Frąckowiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zdjęcie z poprzedniej edycji warsztatów Pix.house w Poznaniu, fot. Michał Frąckowiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy interesują się fotografią dokumentalną – bez względu na wiek i poziom umiejętności. Wraz z uczestnikami realizowane będą następujące zagadnienia: nauka obsługi aparatów fotograficznych analogowych oraz cyfrowych; historia fotografii dokumentalnej – jej rola i funkcje; książki fotograficzne – źródło inspiracji; dokumentowanie swojej przestrzeni – fotografia dokumentalna w praktyce; plener fotograficzny – portrety ludzi i miejsc; praca nad długoterminowym projektem fotograficznym; edycja materiału fotograficznego pod wystawę i publikację; przygotowanie zdjęć do druku i ich druk; aranżacja i montaż wystawy.

Jak mówią organizatorzy:

Będą interesować nas „małe historie” podwórek, placów, naszych sąsiadów, zawodów, których już nie ma. Stworzymy wspólnie dokumentalny obraz naszej przestrzeni. Obraz, który po latach będzie świadectwem zmiany.

Warsztaty poprowadzą: Adrian Wykrota, Michał Adamski, Andrzej Dobosz, Mariusz Forecki, Michał Sita. Zwieńczeniem półrocznej pracy będzie wspólna wystawa w galerii Pix.house w Poznaniu.

Warsztaty fotograficzne Mój fyrtel / moja przestrzeń
Od sierpnia do grudnia 2017 roku
Termin zapisów: do 25 lipca 2017 roku
Pix.house w Poznaniu

Dodaj komentarz