• 2017-07-06

Mary Page Marlowe – prapremiera

14 lipca w Teatrze Wybrzeże odbędzie się prapremiera spektaklu Mary Page Marlowe Tracy Letts w reżyserii Adama Orzechowskiego.

Tracy Letts, „Mary Page Marlowe”, reż. Adam Orzechowski (źródło: materiały prasowe teatru)

Tracy Letts, „Mary Page Marlowe”, reż. Adam Orzechowski (źródło: materiały prasowe teatru)

Mary Page Marlowe to fascynujący w swojej zagadkowości portret kobiety, a równocześnie współczesny moralitet, którego karty rozrzucone są na przestrzeni blisko siedemdziesięciu lat. Autor odsłania je w sposób niechronologiczny, odnosząc się do różnych okresów życia tytułowej bohaterki, przez co sztuka działa jak mechanizm pamięci. Stopniowo przywoływane, pozornie niepowiązane ze sobą zdarzenia, z czasem układają się jednak w znaczącą całość. Patrzymy na nie podobnie jak Mary Page, która przypominając je sobie, usiłuje zrozumieć sens własnego życia.

W zamiarze autora tytułową postać gra kilka aktorek, a każda z nich prezentuje nie tylko inny etap życia, ale także dystans nas samych do siebie z przeszłości. Tak jakby ludzka tożsamość budowana była przez wiele, nie zawsze podobnych do siebie osobowości, zwykle jednak noszących to samo imię.

Realizatorzy:

Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko
Inspicjent: Agnieszka Szczepaniak

Występują: Monika Chomicka-Szymaniak, Magdalena Gorzelańczyk, Sylwia Góra-Weber, Ewa Jendrzejewska, Katarzyna Kaźmierczak, Maria Mielnikow-Krawczyk, Katarzyna Z. Michalska, Marzena Nieczuja Urbańska, Mirosław Krawczyk, Krzysztof Matuszewski, Grzegorz Otrębski, Marek Tynda.

Tracy Letts, Mary Page Marlowe
Przekład: Małgorzata Semil
Prapremiera: 14 lipca 2017 roku, godz. 20.30
Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Dodaj komentarz