Jak Diana Lelonek łączy fotografię z bioartem?

Fundacja Bęc Zmiana wraz z galerią lokal_30 zapraszają na otwarcie wystawy Diany Lelonek Mi rośnie, które odbędzie się 6 lipca w galerii lokal_30.

Diana Lelonek, „Mi rośnie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Diana Lelonek, „Mi rośnie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Diana Lelonek bada relację między człowiekiem a przyrodą, uważnie przyglądając się ludzkiej interwencji w środowisko oraz dokumentując sposoby, w jakie natura hakuje cywilizację. W swoich pracach artystka naśladuje ekspansywne działania flory i fauny – pokrywa wizerunki mchem, porostami czy grzybami, tworząc żywe obiekty sytuujące się na styku fotografii i bioartu.

Wystawa Mi rośnie – wydarzenie towarzyszące PHotoEspaña 2017, czyli dwudziestej edycji międzynarodowego festiwalu fotografii w Madrycie – to prezentacja kilku projektów, nad którymi Diana Lelonek pracowała przez ostatnie lata.

Diana Lelonek (ur. 1988) – absolwentka Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, obecnie asystentka w VII Pracowni Fotografii Intermedialnej. Podstawowym medium jej działań jest fotografia, którą łączy z innymi środkami wyrazu. Interesuje się działaniami z pogranicza bioartu. Laureatka międzynarodowych konkursów, m.in. Show Off podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie i ReGeneration 3 w Musée de l’Elysée w Lozannie. Jej prace znajdują się m.in. w kolekcji lozańskiego Muzeum Fotografii.

Diana Lelonek. Mi rośnie
Kuratorka: Marta Królak
Od 6 lipca do 31 sierpnia 2017 roku
Wernisaż: 6 lipca 2017 roku, godz. 18.00
Galeria lokal_30 w Warszawie

Dodaj komentarz